Logar Tıkanıklığı Nedenleri

Home / Posts tagged "Logar Tıkanıklığı Nedenleri"
Logar Tıkanıklığı Açma

Logar Tıkanıklığı Açma

Logar Tıkanıklığı Açma

Logar tıkanıklığı açma işlemi son derece dikkatli ve profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Logarlar esasında  komple binanın tüm gider borularının kesiştiği ve birleştiği çoğunlukla betonarme olan bacalardır. Logar tıkanıklığı tabiri tam anlamı ile doğru bir tabir değildir çünkü tıkanma logarlar da olmaz ancak bu logara giden boruların birleştiği yerlerde tıkanıklıklar olmaktadır. Tıkanmanda dolayı atık pis sular logara dolacak ve bir müddet sonra taşma meydana gelecektir. Bu safhadan sonra artık vidanjör yardımı ile buraların tıkanıklığı açılabilmektedir.

 

Logar açma işlerini en son teknoloji kanal görüntüleme ve tespit kamerası ile görüntüleyerek tıkanıklığın kaynağını, sebebini ve logar tıkanıklığını açabilmek adına nelerin yapılması gerektiğini bir plan dâhilinde belirleriz. Logar açma servisi olarak tıkanıklık tespiti, bilgisayar destekli kanalizasyon kamerası ile net bir şekilde belirlenir, tespit sonucuna göre logar açma makinesi ile tıkanıklığın olduğu noktaya müdahale edilip tıkanıklığın açılması sağlanır

Logarların çeşitli nedenlerle tıkanması sonucu logarın içinden kötü ve pis kokular yayılarak çevreye oldukça rahatsız edebilir. Bu kötü kokuların kaynağı aynı zamanda sağlığı tehdit edici riskleri de beraberinde getirmektedir. Sağlığı ciddi şekilde tehdit eden bu sorun acil bir şekilde çözülmezse salgın hastalıklara bile yol açma riski bulunmaktadır. Bunu içinde acilen konusunda uzman ve denetimli bir firma ile irtibata geçerek hem tıkanıklığın giderilmesi hem de temizliğin yapılması gerekmektedir. Firmamız en son teknoloji bilgisayar destekli cihazları ve alanında uzman deneyimli ve profesyonel personeli ile logar tıkanıklarınız konusunda 7 gün 24 saat sizlerin hizmetinizdeyiz.

 

Logar Tıkanıklığı Açma

Logar açma servisi olarak logar tıkanmasının hem moral bozucu hem de gerekli önlemlerin alınmadığında sağlık açısından ne kadar büyük sorunlara yol açabileceğinin farkındayız. Logar tıkanmasını birçok nedeni olabilir ama bu nedenlerin altında yatan ise bilinçsiz kullanımdır. Ama ana sebeplerden birinin kanalizasyon hattının meylinin yanlış ve seviye olarak az yapılması söylenebilir.

Bundan farklı olarak özellikle yaşlı binalarda oldukça karşılaşılan logarın eskimesine ve yıpranmasına bağlı olarak herhangi bir noktada meydana gelen kırılma çatlama ve sızdırma gibi sorunlardır. Bu gibi sorunlarda sistemin çok geçmeden değiştirilmesi gerekir çünkü yapılacak her temizleme ve tamirat işlemi geçici çözümler sağlayacaktır. Birde insandan kaynaklanan tıkanmalar mevcuttur logar kapakları gerektiği gibi kapatılmadığı zaman büyük cisimlerin düşmesi sonucu tıkanmalarda görülmektedir.

Uzun süre bakımları yapılmayan giderler, zamanla gider borularının eskimesi ve tıkamaya sebep olan maddelerin boruları aşındırmasıyla birlikte giderlerde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bilgisayar destekli ve en son teknoloji cihazlarımızla ve bu alanda eğitilmiş ve gerekli tecrübeye sahip kalifiye personellerimizle logar açma hizmetini sorunsuz ve güvenle yapmaktayız.

Son Teknoloji Kanalizasyon Açma İşlemleri

Logar tıkanıklığı açma hizmeti için temizleme öncesinde en son teknoloji ve uzun ömürlü görüntülü kamera tespit cihazlarıyla tıkanmanın kaynaklandığı nokta tespit edilir. Daha sonra tespit edilen bu noktanın açılması için en gerekli olan kombine kanal temizleme araçları kullanılması ve diğer cihazlar ile tıkanıklığın gerçek sebebinin tespit edilmesi gerekir. Kombine kanal temizlik araçları logar içerisinde biriken pis su attıklarını içine çeker ve temiz suyu dışarı aktarır. Böylelikle kısa süre içerisinde doğru ekipmanları kullanarak logarlar açılabilir.

Çekilen sular araç içindeki ayrı bir yerde muhafaza edilir böylece kötü kokunun ve mikropların etrafa nüfuz etmesi önlenmiş olmaktadır. Daha sonra tekrar kamera ile kontrol edilir. Sorunun giderildiğine tam olarak inanıldığında logarlara temiz su pompalanır ve artık sorunsuz bir logarınız olmaktadır. Kullandığımız makineler boyut olarak her yere rahatlıkla girebilecek seviyede olup hareket kabiliyeti ve karanlık ortamda sağladığı görüntü kalitesi ile sizlere en iyi hizmeti vermemize yardımcı olmaktadır.

Logar Tıkanmasının Sebepleri

Logar tıkanmasının birçok nedeni olmakla beraber en çok tıkanıklığa yol açan sebepler ise şunlardır; İlk olarak bu sorunun temel nedenlerden biri giderlerden geçen kimyasal içerikli maddelerin logar duvarlarına zarar vererek akıntıyı engellemesinden veya sızdırmasından meydana gelmektedir. Logarın aşınması ve yıpranması sonucu logar bağlantı yerlerinde çökmeler olabilmektedir oluşan bu çökmeler biriken maddelerin akıntıya yön vermek yerine çöküntü sebebi ile engel olması sonucu tıkanıklık meydana gelmektedir.

Büyük ve ağır parçalar dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu logarların akıntı ağızlarını tıkayarak tıkanıklık meydana getirmektedir ve gerekli önlem alınmadığında bu tıkanıklık logarın tamamen yıkılmasına kadar varabilmektedir. Yağmur suları ile beraber gelen özellikle naylon cinsi maddeler çatılardan getirdiği naylonumsu maddelerin logar deliklerini kapatması sonucu oluşan tıkanıklar oluşmaktadır. Bundan dolayı belirli aralıklarla logarların kontrol edilmesi çok önemlidir. Logar sistemleri kurulumu sırasından kanalizasyon borularının yanlış noktadan açıda yerleştirilmesi de tıkanmalar yol açmaktadır.

Giderlerin Tıkanmaması İçin Nelere Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar?

Öncelikle küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza tuvalet kullanımı konusunda yeterli eğitimi vermemiz oldukça önemlidir.  Tabi yetişkinlerinde giderlere kesinlikle saç dâhil, tuvalet kâğıdı, bez, havlu ve benzeri hiçbir madde kesinlikle atılmamalıdır. Çünkü tıkanıklıkların yüzde 80 civarı bu tür maddelerden kaynaklanmaktadır. Tuvalet yanına konulacak çöp tenekesi çöplerin atılması ihtiyacı giderilmelidir. Yine kullanılan tuvalet kağıtlarını kalitesi artırılmalıdır. Suda erimeyen tuvalet kâğıtları da logar borularına kadar ulaşarak tıkanıklığa sebep olabilmektedirler. Onun dışında tuvalet ihtiyacının giderilmesi sonrasında bol su kullanımı da bu tarz tıkanıklık problemlerinin giderilmesinde faydası olabileceği asla unutulmamalıdır.

Ayrıca illa bir tesisatçı yardımına ihtiyaç duyulmadan evdeki musluklar tornavida yardımıyla gider kısmı sökülerek borulardaki basit pislik ve saçlar toplanabilir ve bu işlem kısa aralıklar ile tekrar edilebilir. Bununla birlikte giderlerin açılması ve basit bir şekilde temizlenmesi için kullanılan gider açıcı maddeler kullanılarak giderlerin temizliği yapılabilir. Çünkü bu giderlerin temizlenmesi logarlara kadar etki etmektedir. Yani genel anlamda komple sistemin temiz ve düzenli kullanılması sonucu sorunsuz bir logar sistemi sağlanabilmektedir.  Bunun dışında her türlü işlemin yapılmasına rağmen açılmayan giderlerde daha farklı bir problem olabileceğinden konuyla ilgili uzman kişilerden destek alınması gerekir. Logar açma konusunda firmamız olarak her türlü sorunuza en hızlı şekilde cevap verilecektir. Sadece tıkanma anlarında değil istediğiniz her an soru ve önerilerinizi 7 gün 24 saat telefon ya da internet sitemiz arayıcılığı ile bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Düzenli Logar Temizliği

Logarların temizliği ve bakımı tıkandığı zaman yaptırılsa da esas doğru olan tıkanıklı olmanda önce belirli periyotlar da uzman ekiplerce kontrolünün yapılmasıdır. Çünkü yaygınlaşan inşaatlar ve inşaat pislikleri birikmesi, alt yapı sorunu, gaz sıkışması gibi sorunlar oluştuktan sonra çok daha maliyetli ve zararları çok daha fazla olması muhtemel sorunlardır.

Oysa bu denetim daha önce yaptırılsa uzman ekipler bu sorunları daha başlangıç aşamasında görerek gerekli tedbirleri hızla almış olacaklardır.  Özellikle gaz sıkışması en tehlikeli ve mutlaka gerekli önlemlerin alınması gereken bir olaydır. Bunu sonucunda can kayıplarına varan sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Herhangi bir patlamada yaşanacak can ve mal kaybını kimse istemez. Logar kapakları üzerinden yapılan masrafsız bu işlem herhangi bir kırıp dökmeye maruz kalmadan kısa zamanda yapılır. Düzenli logar temizliği ile yaşanabilecek sürprizleri engellemiş olursunuz.

 

 

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda