Banyo Gideri Tıkanma Sebepleri

Home / Posts tagged "Banyo Gideri Tıkanma Sebepleri"
Gider Tıkanıklığı Açma

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma son derece profesyonel hizmet gerektiren bir iştir. Yanlış ve hatalı yapılan müdahaleler çok daha büyük sorunların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. İşte bu sebepten dolayı tuvalet, banyo veya mutfak giderlerinin tıkanması sonucunda kendiniz müdahale etmeniz yerine uzman ekiplerden yardım istemeniz en doğru olanıdır.

 

Gider açma konusunda son teknoloji ekipmanlar ve makinelerle ve mesleğinde son derece profesyonel ekipler eşliğinde firmamız 7 gün 24 saat sizlerin hizmetinizdedir. Tıkanıklığın acil çözüm gerektirdiği ve ilerlediği durumlarda ise saatin kaç olduğu fark etmeksizin bize başvurabilirsiniz. Daha önceleri tıkanma ile sorun yaşayan insanlar ilk olarak olaya kendileri müdahale ederlerdi tabii ki küçük tıkanıklılar dışında bu müdahaleler başarısızlıkla sonuçlanırdı. Üstelik bu müdahaleler sırasında giderlere zarar verilmek suretiyle çok daha büyük sorunlara karşılaşılmaktaydı.

 

Gider tıkanıklığı sorununun alanında uzman ve tecrübeli ekiplerimiz tarafından yapılması hem sağlık ve sağlığa uygunluk açısından hem de süratli ve tam sonuç alınması açısından oldukça önemlidir. Kendi başına ya da eğitimsiz kişiler tarafından yapılan bu müdahalelerin geri tepme yapması sonucu evler tamamen batar hem de diğer daire ya da iş yerlerinin de büyük maddi zarar görmesine ve ayrıca manevi olarak da insanların olumsuz etkilenmesine neden olur. Hem de saldığı pis koku ile hem de sağlık açısından risk oluşturması da bu zararın artmasına ve sağlığınızı ciddi anlamda tehdit etmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden her işte olduğu gibi işin profesyonel kişilere ve firmalara bırakılıp onların işini yapması beklenmesi en doğru harekettir. Firmamız İstanbul gider açma konusunda sorun nereden kaynaklanırsa kaynaklansın her zaman ne kaliteli ve sorunsuz hizmeti sunmaktadır.

 

Tuvalet Gideri Tıkanma Sebepleri

Tuvalet gideri tıkanma sorunu daha çok otel , hastane ve okul ve iş yerleri gibi toplu kullanımın yoğun olduğu yerlerde görülmektedir. Diğerlerine göre daha az sayıda olsa da özellikle alt yapısal sorunlarda dolayı ve yanlış cisimlerin atılması gibi nedenlerden dolayı evlerde de bu sorun olabilmektedir.

 

Bu takınma sebeplerinin başlıca noktaları ise şu şekildedir. Tuvaletleri kullanan kişilerin tuvaletler büyük cisim atmaları ki bunu en büyük nedeni tuvalet kullanma eğitiminin küçük yaşta verilmemesidir, suda çözünemeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları kullanılması sonucu tıkanmaların oluşması, inşaat halindeyken bu giderlere moloz, harç gibi maddelerin dökülmesi, sigara izmaritlerin atılması gibi sebepler insanlardan kaynaklanan tıkanma sebepleridir. İkinci olarak ise nüfus artışı sonucu mevcut alt yapı sisteminin artık bu nüfusu karşılayamayacak durumu gelmesinden kaynaklanan alt yapısal tıkanmalardır. Gider tıkanıklığı açma konusunda en etkili yol ilk olarak tıkanmaya sebep olan sorunu bulup ona göre işlem yapılmasıdır.  Tabi bunu da en iyi uzman firmalar tarafından yapılmaktadır.

 

Banyo Gideri Tıkanma Sebepleri

Banyo giderlerinde kıl, tüy gibi atıklar bir müddet sonra birikerek tıkanmalara yol açabilir. Ayrıca banyolar nemlenme ve sürekli su kullanımı sonucunda kireçlenme olabilir. Bu kireçlenme ile beraber borularda deforme ve tıkanıklıklar olabilmektedir. Bundan dolayı Yerdeki veya küvetteki giderin ağız kısımlarında mutlaka süzgeç bulunmalı ve bu süzgeçlerin temizliği belirli aralıklarla yapılmalıdır.

Mekânlarda en çok görülen sorunların başında gider borularının düşük bir eğimle döşenmesi ve çok fazla dirsek kullanımından doğan tıkanma sorunudur. Düşük eğimle döşenen borularda akıntı hızı oldukça yavaştır buda içerideki kalıntıların hızlıca gitmeyerek boruda ve dirseklerde takılı kalmasına nende olmaktadır. Tabi ki zamanla pislikler birikerek gider tıkanıklığı problemine neden olacaktır. Bu tıkanıklık banyonuzda pis kokulara da neden olacaktır. Banyonuzda tıkanıklığın belirtileri oluşmaya başlamışken örnek vermek gerekirse;  duş aldığınızda suyun çok yavaş gidip su birikintisi oluşturuyorsa, lavaboyu kullandığınızda su çok yavaş boşalıyorsa ve banyonuzda ilk başta rahatsız etmeyecek kadar az ama gidererek dayanılmaz hale gelen kötü kokuların olması önemli belirtilerdir

Mutfak Gideri Tıkanma Sebepleri

Günlük olarak en çok kullandığımız mutfak lavabosu, tıkanmaların en sık yaşandığı kısımlardan biridir. Yemek yenildikten sonra tabakların yıkanması işlemi sırasında yemek atıklarının zamanla gider de birikmesi ve orayı tıkaması, yağların lavaboya dökülmesi ile beraber bu yağların gider borularına yapışması ve zamanla tıkanıklığa nende olmalarıdır. Yapı inşaat halindeyken boru içinde inşaat kalıntılarının kalması, yine yapı inşaat halindeyken, gider borularından suyun akışını sağlamak için boruya verilen açının yetersiz olması zamanla kireçlenme meydana gelir ve bu kireçlenme boru çapını daraltır, tıkanıklığa sebep olur

Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Gider tıkanıklığı açmak için çok çeşitli yöntemler vardır. Tabi bu yöntemler giderin bulunduğu yere, sorunun büyüklüğüne göre de farklılık göstermektedir. Bunlardan bazıları geçmişte kullanılan tıkanmanın çok hafif olduğu durumlarda işi yarayabilen yöntemler dediğimiz marketlerden alınan kimyasal maddeler dökme, şampuan kullanma gibi sıradan ve geçerliliği az olan yöntemlerdir. Günümüzde artık çok fazla kullanılan yöntemler değildir. Tabi bu yöntemler kesin çözümden uzak çoğu zamanda yeterli olmayan hatta zararlı olan yöntemlerdir. Bu klasik yöntem ise şu şekildedir; Lavabo tıkanıklığı için üretilen asit bazlı kimyasal ürünleri aynı şekilde tuvalet için de uygulayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmemiz gereken nokta, uygulanan bu yöntemlerin kalıcı çözümler getirmeyeceği gibi sonuçsuz da kalabilmektedir. Ayrıca bu kimyasallar gider borularını da zarar vermek suretiyle tamamen sorunun büyümesine ve maliyetinin artmasına da neden olabilir.

 Firmamızın İstanbul gider açma hizmetlerinde ise evde herhangi kırma dökme vb. yöntem uygulamaksızın tüm uygulamalar cihazlar eşliğinde yapılmaktadır. İlk olarak tıkanıklık olan noktaya kameralı bir sistem yollanır ve tıkanıklığın sebebi bulunur. Tıkanık açma robotları borulara yollanır ve burada çalışmalar başlar.  Robotlar pislikleri temizlemek için itme ya da püskürtme işlemi yapmazlar aksine pislikleri parçalar halinde getirip dışarı çıkarırlar. Ve en son olarak tıkanıklığı açılan borularda basınçlı su ile yıkama ve temizleme işlemi yapılır. Böylece hem borulardan kaynaklanan kokular giderilir hem de tekrar tıkanma olasılığının tamamen önüne geçilmiş olur. Bu şekilde hem gider açma yapılarak sorununuz giderilir hem de sorunun bir daha tekrar etmemesi için gerekli önlemler alınmış olmaktadır.

Giderlerin Tıkanmaması İçin Nelere Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar?

Öncelikle giderlerinizin tıkanmaması için yapmanız gereken önlem tarzında bazı hareketler bulunmaktadır. Küçük çocuklarımıza hem tuvalet kullanımı hem de banyo ve diğer gider yerlerinin bulunduğu yerlerin kullanımı konusunda gerekli eğitimi vermemiz gerekmektedir. Bunun yanında tuvaletlerde kullanacağımız tuvalet kâğıtlarının kaliteli olmasına ve suda eriyebilen kalitede olmasına özen gösterilmelidir. Bu daha çok toplu kullanım alanlarında görülen sorunlardan olan tuvaletlerde sigara içilmesini engellemeliyiz buda duman sensörleri ile bunu yapmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca mutfaklarda çay ve yağların lavaboları dökülmemesi ve bulaşık yıkarken artıkların daha önce temizlenmesi giderlerde süzgeçlerin kullanılması gibi yöntemlerde gereklidir.

Özellikle giderlerimizin periyodik bakımı yapılmalıdır. İlla tıkanma olması beklenmemeli uzman ekiplerde belirli aralıklarla kontrol ettirilmelidir.  Tıkanma işaret küçük belirtiler olsa bile hemen uzman çağrılmalı ve erkenden müdahale edilmelidir. Böylece daha büyük sorunların önüne erkenden geçilmiş olacaktır. Gider açma konusunda tüm bunlara dikkat edildiği zaman sorunların oldukça azaldığını sizlerde göreceksiniz. Sizler için en profesyonel ve sorunsuz hizmeti nerde olursanız olun sunmaktayız.

 

 

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda