gider tıkanıklığı açma

Home / Posts tagged "gider tıkanıklığı açma"
Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık açma meydana gelen bir gider tıkanıklığı durumunu gidermek demektir. Bir boru tesisatı olduğu düşünülürse, bunların içerisinde, farklı nedenlere bağlı olarak tıkanıklık olabilir. Tıkanma hali, ev, iş yeri gibi gider tesisatının olduğu alanlarda rastlanan bir durumdur. Bazı yapılar giderlerin tıkanmasına daha müsaitken bazıları değildir.  Ancak bunun ayrımını net şekilde belirlemek de ne yazık ki söz konusu değil. Çünkü bir A yerindeki gider borularının tıkanmasına neden olan etkenlerle B yerindeki gider borularının tıkanmasına neden olan etkenler aynı değildir. Bir anlamda bu gider tıkanıklığı durumu, nerede kurulduğu ile ilgili bir durumdur. Örneğin tuvalet giderinin tıkanması sorunu, eski binalarda daha fazla olabilir. Çünkü eski binaların gider boruları zamanla içerisinde kendiliğinden tortu benzeri maddeler barındırabilir. Bu maddeler borunun potansiyel olarak kalınlaşmasını sağlar. Yani boruda çatlama, tıkanma olmasa bile bunda sorun çıkma ihtimali yeni olan borulara göre daha fazladır. Bu neden sonuç ilişkisi kanalizasyon, logar benzeri alanlarda elbette farklı şekilde seyreder. Firmamız tıkanıklık açma konusunda profesyonel şekilde çözümler geliştirmektedir.

Hangi Durumlarda Firma Başvurusu Yapılır?

Tıkanıklık olması halinde bunu koku ve bazen de taşkın pis su görüntüsü şeklinde fark edersiniz. Eğer mahalledeki kanalizasyonda bir tıkanma varsa neredeyse öteki mahalleden hissedilen bir koku olacaktır. Ev içindeki tuvalet tıkanması durumunda yine koku olabilir. Yani bir şekilde pis koku ve pis su halleri varsa tıkanıklık tespiti ve açma işlemleri yapan firmamıza başvuru yapabilirsiniz. abi bu tür sorunlar dışında merak edilen gider borusu konularında da isteğe göre başvurular olabilir. Bu da farklı bir süreç olur. Basit çözülecek tıkanıklıklarda bazı müşterilerimiz öneri almak için telefon açmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Firması Nasıl Seçilir?

Tıkanıklık açma firması seçmek istiyorsanız mutlaka önceden araştırma yapmanız önerilir. Bu araştırma sürecinin amacı, firmalar arasında en iyi hizmeti veren kurumlara sağlıklı ulaşabilmenizdir. İnternette bilindiği üzere müşteri çekme amaçlı paket hizmetler verilebilmektedir. Bu hizmetlerin içeriği boştur ve ucuza iyi hizmet aldığınızı zannederek tamirat yaptırırsınız. Bu nedenle önce sitesi olan ve kurumsal olarak çalışmalar yapmış firmaları incelemeniz önerilir. Ayrıca bu firma hakkında şikâyetlerin oranı çok mu az mı buna bakabilirsiniz. Eğer bir firma gerçekten kötü hizmet veriyorsa bunun internette yayılması çok kolay olur. Ancak sayı olarak çok fazla olması da önemlidir. Herkesin gelişigüzel yorum yaptığını da eklemek gerek. İnternet araştırmasının dışında başka ve önemli bir konu açık adresi olan firmaların seçilmesidir. Yani kamuya açık, somut adres ve iletişim bilgileri olmalıdır. Bununla da kalınmamalı, ayrıca ulaşmaya çalıştığınızda gerçekten size yanıt veren kişiler olmalıdır. Bazı firmalar gösteriş amaçlı çağrı merkezi bölümü için telefon numarası vermekte ama buradan doğru düzgün hizmet vermemektedir. Yani gösterilen hizmetlerle uygulamaların mutlaka tutarlı olması şartı aranmalıdır. Bazen müşteriler sadece soru için de arayabilir. Bu durumda firmanın tavrı yine müşteriyi kazanma yönünde olmalıdır. Yani müşteri beklentisini hiçe sayan firmalardan uzak durunuz.

 

Lavabo Tıkanması

Gider tıkanıklığı açma işlemlerinde en sık rastlanan durumlardan biri lavabo tıkanıklığıdır. Lavabolardan kasıt, mutfak, banyo lavaboları ya da diğer gider olan el yıkama boyutundaki lavabolardır. Bunların nerede olduğunu bulmak, tıkanıklığın açılması için kritik bir öneme sahiptir. En yeni teknolojik cihazlarla tıkanıklık olan yerleri tespit eden firmamız, hızlı şekilde çözümler sunar. Bu alanda tecrübeli olan personelimizle uzun süredir fark yaratan şekilde hizmetler vermekteyiz. Lavabo tıkanıklığı sorununun çözümünde neden bu pürüzün olduğuna daha yakından bakmak gerekir.

Lavabonun mutfakta olduğu düşünülürse bu halde yiyecek atıkları, çay posası, taneli ve delikten geçen yiyecekler, delikten geçen ve hafif katı olan atıklar vs. tıkanmaya neden olabilir. Yani belli bir süre bu atıklar üst üste eklendiğinde tıkanmalara neden olacaktır. Ancak her zaman kullanımdan kaynaklanan tıkanma da olmayabilir. Bazen boruların yanlış şekilde yerleştirilmesi, eski ustaların tamir yaparken sorun çıkarması gibi nedenlerle tıkanma görülebilir. Tıkanma sorunu banyodaki lavabodaysa bunun genel nedeni saçların bir süre sonra gideri tıkamasıdır. Ayrıca yine delikten geçen yabancı cisimler de buna neden olabilir. Tıkanıklık olduğunda ve önlem alınmadığında bir süre sonra su taşkınları görülebilir. Bu yüzden en kısa sürede çözüm olması gerekir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Kendini Belli Eder?

Tıkanıklığın en yaygın görülen belirtisi yavaşlama sorunudur. Yani suyun yavaş gitmesi, bazen birikinti oluşması görülür. Bunun bir seferlik olması geçici bir tıkanma gibi değerlendirilebilir. Ancak yineleyen yavaşlama varsa bu halde firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Dilerseniz kaynar su, karbonat dökülmesi tıkanıklığı bir süre için açmak için çözüm getirebilir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri için firmamıza başvuru yaptığınız düşünülürse öncelikle nerede tıkanma olduğu tespit edilir. Sonra da durumun ciddiyetine göre değişiklik yapılır. Sorunun detaylarını aktarmak, birçok açıdan avantaj sağlar.

Kanalizasyon Tıkanması

Kanalizasyonlarda sıkça tıkanma olabilir. Bunun nedeni farklı şekillerde görülür. Giderlerin aynı yere toplanması, hava şartlarının da değişimi ile tıkanmalara neden olabilir. Örneğin hava yağmurluyken kanalizasyon tıkanıklıklarına daha fazla rastlanır. Bunun dışında logar benzeri pis atıkların toplandığı diğer yerlerde de gider tıkanıklığı açma ihtiyacı olabilir. Logarlar kanalizasyon tesisatlarına göre daha çok taşkın riski barındırır. Çünkü burada biriken pis atıkların belli aralıklarla alınması gerekir.

  • Kanalizasyonların tıkanma nedenlerinden de bahsetmek gerekirse:
  • Birçok dairede birden katı ve büyük maddelerin gider borularına atılması
  • Sıvıyken donarak katılaşan yağ gibi maddelerin gidere atılması
  • Poşet, kumaş gibi malzemelerin atılması
  • Hacimli kimyasal atıkların dökülmesi kanalizasyonlardaki tıkanıklıkların bazı nedenleridir.
  • Kanalizasyon açma işlemlerinde öncelikle teknolojik donanımı yüksek cihazlar kullanılır. Bununla tespit kolayca sağlanır ve sonra da tıkanmayı yok eden şekilde işlemler sürdürülür.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde firmamızdan güvenle yardım alabilirsiniz. Açma işlemlerine geçmeden önce tıkanmaya neden olan durumlardan bahsetmek gerekir. Yaygın görülen tuvalet tıkanıklığı nedenleri, klozet ya da alaturka giderlere tuvalet kâğıdını bütün şekilde atmak, sert cisimleri bilerek atmak ya da yanlışlıkla buraya kaçması, suda çözülmesi mümkün olmayan ped gibi maddeler, çimento, alçı gibi malzemelerin deliklere dökülmesi olarak sıralanabilir. Yani tuvalet giderine normal şartlarda tuvalet kâğıdının bile atılmaması gerekir. Bunlar süreklilik arz ettiğinde tıkanma oluşması da muhtemeldir. Yani maddi açıdan zarar görülmemesi bakımından önemli bir konudur.

Tuvalet Tıkandığında Nasıl Anlaşılır?

Tuvalet tıkanması halinde klozet kullanıyorsanız sifon çekildiğinde suyun gitmesi zaman alacaktır. Ayrıca ortalıkta bazen dayanılmaz bir koku da olabilir. Eğer firmaya daha sonra başvurmayı planlıyor ve acilen çözüm bulacaksanız bu halde kaynar su içerisine lavabo çözücü eklemeniz ve tuvalete boşaltmanız önerilir. Bu geçici bir süre tıkanıklığı açmaya yardım edecektir. İkinci bir yol olarak da şampuanın üzerine kaynar su dökerek çözüm bulabilirsiniz. 5-10 dakika sonra açılması muhtemeldir. Ancak geçici çözümler olduğundan bunlara yeniden başvurmamak için firmamızdan kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Yer Süzgecinin Yararları

Banyo tıkanıklıkları diğer bir tıkanma türü olarak karşımıza çıkar ve bunun yaygın nedeni pis su gider hattında tıkanmaların olması, yerdeki giderde saçların birikerek bir süre sonra tıkanmaya neden olmasıdır. Yer süzgeçleri bu noktada büyük fayda sağlar. Deliğe kaçacak olan maddelerin elemesini yapar. Banyo ve tuvalet tıkanıklığı açma firmamız size ideal sonuçlar verecektir.

 

 

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma son derece profesyonel hizmet gerektiren bir iştir. Yanlış ve hatalı yapılan müdahaleler çok daha büyük sorunların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. İşte bu sebepten dolayı tuvalet, banyo veya mutfak giderlerinin tıkanması sonucunda kendiniz müdahale etmeniz yerine uzman ekiplerden yardım istemeniz en doğru olanıdır.

 

Gider açma konusunda son teknoloji ekipmanlar ve makinelerle ve mesleğinde son derece profesyonel ekipler eşliğinde firmamız 7 gün 24 saat sizlerin hizmetinizdedir. Tıkanıklığın acil çözüm gerektirdiği ve ilerlediği durumlarda ise saatin kaç olduğu fark etmeksizin bize başvurabilirsiniz. Daha önceleri tıkanma ile sorun yaşayan insanlar ilk olarak olaya kendileri müdahale ederlerdi tabii ki küçük tıkanıklılar dışında bu müdahaleler başarısızlıkla sonuçlanırdı. Üstelik bu müdahaleler sırasında giderlere zarar verilmek suretiyle çok daha büyük sorunlara karşılaşılmaktaydı.

 

Gider tıkanıklığı sorununun alanında uzman ve tecrübeli ekiplerimiz tarafından yapılması hem sağlık ve sağlığa uygunluk açısından hem de süratli ve tam sonuç alınması açısından oldukça önemlidir. Kendi başına ya da eğitimsiz kişiler tarafından yapılan bu müdahalelerin geri tepme yapması sonucu evler tamamen batar hem de diğer daire ya da iş yerlerinin de büyük maddi zarar görmesine ve ayrıca manevi olarak da insanların olumsuz etkilenmesine neden olur. Hem de saldığı pis koku ile hem de sağlık açısından risk oluşturması da bu zararın artmasına ve sağlığınızı ciddi anlamda tehdit etmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden her işte olduğu gibi işin profesyonel kişilere ve firmalara bırakılıp onların işini yapması beklenmesi en doğru harekettir. Firmamız İstanbul gider açma konusunda sorun nereden kaynaklanırsa kaynaklansın her zaman ne kaliteli ve sorunsuz hizmeti sunmaktadır.

 

Tuvalet Gideri Tıkanma Sebepleri

Tuvalet gideri tıkanma sorunu daha çok otel , hastane ve okul ve iş yerleri gibi toplu kullanımın yoğun olduğu yerlerde görülmektedir. Diğerlerine göre daha az sayıda olsa da özellikle alt yapısal sorunlarda dolayı ve yanlış cisimlerin atılması gibi nedenlerden dolayı evlerde de bu sorun olabilmektedir.

 

Bu takınma sebeplerinin başlıca noktaları ise şu şekildedir. Tuvaletleri kullanan kişilerin tuvaletler büyük cisim atmaları ki bunu en büyük nedeni tuvalet kullanma eğitiminin küçük yaşta verilmemesidir, suda çözünemeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları kullanılması sonucu tıkanmaların oluşması, inşaat halindeyken bu giderlere moloz, harç gibi maddelerin dökülmesi, sigara izmaritlerin atılması gibi sebepler insanlardan kaynaklanan tıkanma sebepleridir. İkinci olarak ise nüfus artışı sonucu mevcut alt yapı sisteminin artık bu nüfusu karşılayamayacak durumu gelmesinden kaynaklanan alt yapısal tıkanmalardır. Gider tıkanıklığı açma konusunda en etkili yol ilk olarak tıkanmaya sebep olan sorunu bulup ona göre işlem yapılmasıdır.  Tabi bunu da en iyi uzman firmalar tarafından yapılmaktadır.

 

Banyo Gideri Tıkanma Sebepleri

Banyo giderlerinde kıl, tüy gibi atıklar bir müddet sonra birikerek tıkanmalara yol açabilir. Ayrıca banyolar nemlenme ve sürekli su kullanımı sonucunda kireçlenme olabilir. Bu kireçlenme ile beraber borularda deforme ve tıkanıklıklar olabilmektedir. Bundan dolayı Yerdeki veya küvetteki giderin ağız kısımlarında mutlaka süzgeç bulunmalı ve bu süzgeçlerin temizliği belirli aralıklarla yapılmalıdır.

Mekânlarda en çok görülen sorunların başında gider borularının düşük bir eğimle döşenmesi ve çok fazla dirsek kullanımından doğan tıkanma sorunudur. Düşük eğimle döşenen borularda akıntı hızı oldukça yavaştır buda içerideki kalıntıların hızlıca gitmeyerek boruda ve dirseklerde takılı kalmasına nende olmaktadır. Tabi ki zamanla pislikler birikerek gider tıkanıklığı problemine neden olacaktır. Bu tıkanıklık banyonuzda pis kokulara da neden olacaktır. Banyonuzda tıkanıklığın belirtileri oluşmaya başlamışken örnek vermek gerekirse;  duş aldığınızda suyun çok yavaş gidip su birikintisi oluşturuyorsa, lavaboyu kullandığınızda su çok yavaş boşalıyorsa ve banyonuzda ilk başta rahatsız etmeyecek kadar az ama gidererek dayanılmaz hale gelen kötü kokuların olması önemli belirtilerdir

Mutfak Gideri Tıkanma Sebepleri

Günlük olarak en çok kullandığımız mutfak lavabosu, tıkanmaların en sık yaşandığı kısımlardan biridir. Yemek yenildikten sonra tabakların yıkanması işlemi sırasında yemek atıklarının zamanla gider de birikmesi ve orayı tıkaması, yağların lavaboya dökülmesi ile beraber bu yağların gider borularına yapışması ve zamanla tıkanıklığa nende olmalarıdır. Yapı inşaat halindeyken boru içinde inşaat kalıntılarının kalması, yine yapı inşaat halindeyken, gider borularından suyun akışını sağlamak için boruya verilen açının yetersiz olması zamanla kireçlenme meydana gelir ve bu kireçlenme boru çapını daraltır, tıkanıklığa sebep olur

Tıkalı Gider Açma Yöntemleri

Gider tıkanıklığı açmak için çok çeşitli yöntemler vardır. Tabi bu yöntemler giderin bulunduğu yere, sorunun büyüklüğüne göre de farklılık göstermektedir. Bunlardan bazıları geçmişte kullanılan tıkanmanın çok hafif olduğu durumlarda işi yarayabilen yöntemler dediğimiz marketlerden alınan kimyasal maddeler dökme, şampuan kullanma gibi sıradan ve geçerliliği az olan yöntemlerdir. Günümüzde artık çok fazla kullanılan yöntemler değildir. Tabi bu yöntemler kesin çözümden uzak çoğu zamanda yeterli olmayan hatta zararlı olan yöntemlerdir. Bu klasik yöntem ise şu şekildedir; Lavabo tıkanıklığı için üretilen asit bazlı kimyasal ürünleri aynı şekilde tuvalet için de uygulayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmemiz gereken nokta, uygulanan bu yöntemlerin kalıcı çözümler getirmeyeceği gibi sonuçsuz da kalabilmektedir. Ayrıca bu kimyasallar gider borularını da zarar vermek suretiyle tamamen sorunun büyümesine ve maliyetinin artmasına da neden olabilir.

 Firmamızın İstanbul gider açma hizmetlerinde ise evde herhangi kırma dökme vb. yöntem uygulamaksızın tüm uygulamalar cihazlar eşliğinde yapılmaktadır. İlk olarak tıkanıklık olan noktaya kameralı bir sistem yollanır ve tıkanıklığın sebebi bulunur. Tıkanık açma robotları borulara yollanır ve burada çalışmalar başlar.  Robotlar pislikleri temizlemek için itme ya da püskürtme işlemi yapmazlar aksine pislikleri parçalar halinde getirip dışarı çıkarırlar. Ve en son olarak tıkanıklığı açılan borularda basınçlı su ile yıkama ve temizleme işlemi yapılır. Böylece hem borulardan kaynaklanan kokular giderilir hem de tekrar tıkanma olasılığının tamamen önüne geçilmiş olur. Bu şekilde hem gider açma yapılarak sorununuz giderilir hem de sorunun bir daha tekrar etmemesi için gerekli önlemler alınmış olmaktadır.

Giderlerin Tıkanmaması İçin Nelere Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar?

Öncelikle giderlerinizin tıkanmaması için yapmanız gereken önlem tarzında bazı hareketler bulunmaktadır. Küçük çocuklarımıza hem tuvalet kullanımı hem de banyo ve diğer gider yerlerinin bulunduğu yerlerin kullanımı konusunda gerekli eğitimi vermemiz gerekmektedir. Bunun yanında tuvaletlerde kullanacağımız tuvalet kâğıtlarının kaliteli olmasına ve suda eriyebilen kalitede olmasına özen gösterilmelidir. Bu daha çok toplu kullanım alanlarında görülen sorunlardan olan tuvaletlerde sigara içilmesini engellemeliyiz buda duman sensörleri ile bunu yapmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca mutfaklarda çay ve yağların lavaboları dökülmemesi ve bulaşık yıkarken artıkların daha önce temizlenmesi giderlerde süzgeçlerin kullanılması gibi yöntemlerde gereklidir.

Özellikle giderlerimizin periyodik bakımı yapılmalıdır. İlla tıkanma olması beklenmemeli uzman ekiplerde belirli aralıklarla kontrol ettirilmelidir.  Tıkanma işaret küçük belirtiler olsa bile hemen uzman çağrılmalı ve erkenden müdahale edilmelidir. Böylece daha büyük sorunların önüne erkenden geçilmiş olacaktır. Gider açma konusunda tüm bunlara dikkat edildiği zaman sorunların oldukça azaldığını sizlerde göreceksiniz. Sizler için en profesyonel ve sorunsuz hizmeti nerde olursanız olun sunmaktayız.

 

 

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda