Kırmadan Pimaş Açma

Home / Posts tagged "Kırmadan Pimaş Açma"
Pimaş Açma

Pimaş Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş borular en çok tıkanan malzemelerdendir ancak pimaş tıkanıklığı açma sayesinde sorun kısa sürede giderilecektir. Bu yazımızda sizin için pimaş tıkanıklığı hakkında tüm merak ettiğiniz soruları cevaplayacağız. Pimaş nedir? Neden tıkanır? Tıkanmaması için nelere dikkat etmeli? Tıkanırsa nasıl açılır?

Pimaş Nedir? Ne İşe Yarar?

Evlerde su giderini sağlamak için kullanılan pek çok farklı boru bulunmaktadır. Tuvalet, banyo, mutfak gibi yerlerden atık suların kanalizasyona akmasını sağlayan borulardır. Bu borular PVC malzemelerden yapılır. Bu malzeme dayanıklı olduğu için uzun yıllar boyu sorunsuzca kullanılabilir.

Pimaş borular kullanıldıkları yerlere göre farklı şekillerde olabilmektedir. Mutfaklarda genellikle çatal pimaş borular kullanılmaktadır. Tuvalet giderlerinde dirsek pimaşlar kullanılırken, banyolarda ve klozet giderlerinde ise ES pimaş borular tercih edilir. Atık su tesisatının ilerleyen bölümünde ise düz pimaş borular tercih edilir. Bu borular daha çok duvarların içinde kalan kısımdır. Hangi pimaş boru kullanılırsa kullanılsın maalesef tıkanıklıkla karşılaşmak oldukça sıradandır. Ancak pimaş açma hizmetlerinin gelişmiş olması sayesinde artık tıkanıklıklarla uğraşmak çok daha kolay.

Pimaş Borular Neden Tıkanır?

Pimaş boruların tıkanmasının en önemli nedeni özensiz ya da hatalı kullanımlardır. Ancak uzun süredir değişmeyen pimaşların tıkanması normal karşılanabilir. Çünkü zaman içinde az az olan tıkanıklık artabilecektir. Pimaş tıkanıklık sebepleri nedir ona bakalım:

 • Pimaşlar gider boruları olduğu için belirli bir eğimle yapılmalıdırlar. Aksi takdirde giderden su akışı az ve yavaş olacaktır. Tıkanıklık oluşması da çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden inşaat aşamasında bu eğim doğru ayarlanmış olmalıdır.
 • Yapıların inşaatları aşamasında özensizlik sonucu harç, kireç, boya gibi inşaat atıkları atık su giderlerine atılabiliyor. Özellikle de tuvaletlerde bu durumla karşılaşılıyor. Giderde donan harç ise boruların çapını daraltarak akışı yavaşlatıyor. Borular daraldığı için de tıkanıklık kolayca oluşuyor.
 • Kireç nedeniyle uzun vadede boru çapları daralarak tıkanıklık oluşabilir.
 • Atık su giderlerinde atılmaması gereken pek çok ürün maalesef ki atılıyor. Bunlara çok dikkat etmek gerekiyor. Atık su giderlerini kullandıktan sonra mutlaka bol su kullanılmalı.
 • Tuvaletler ve klozetlerde tuvalet kağıdı, ped, ıslak mendil ya da naylon ambalaj gibi ürünler nedeniyle tıkanıklıklar yaşanıyor.
 • Mutfaklarda ise bulgur, pirinç gibi bakliyatlar giderleri tıkayabiliyor. Çünkü kaçan bakliyat su ile şişerek boruyu kapatabiliyor.
 • Mutfaklarda lavaboya dökülen atık yağlar da donarak boruları tıkayabiliyor. Bu yüzden ardından sıcak su dökmek gerekir.
 • Banyolarda ise en çok saç döküntüleri tıkanıklıklara yol açıyor.

Pimaşların Tıkanması Nasıl Önlenir?

Pimaşlar evinizde tek bir yerde bulunmamaktadır. Su gideri olan her yerde pimaş boruları mevcuttur. Bu yüzden evinizi dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekir. Yukarıda bahsettiğimiz pimaş tıkanıklığı sebeplerinin çoğu engellenebilir sebeplerdir. İnşaat ya da mühendislik hatası olmadığı sürece pimaşları açık tutmak kolaydır. Paylaştığımız tıkanıklık sebeplerine özen gösterin. En çok tıkanıklık mutfaklarda yaşanır. Çünkü hem çok kullanılırlar hem de ufak atıklar önemsenmez ancak zamanla tıkanıklık oluşturur. Özellikleri bulaşıkları akıtırken atıkların kaçmaması için süzgeç kullanabilirsiniz.

Tıkanıklık oluşmadan önce ara ara lavabo açma özelliği olan doğal ürünler tercih edilmelidir. Lavabo açıcı olarak piyasada satılan kimyasallar oldukça zararlıdır, kullanmanız tavsiye edilmez. Bunların yerine sirke ve karbonat dökebilir, hiç olmazsa ara ara bol miktarda sıcak su dökebilirsiniz. Böylece tıkanıklık oluşmayacak ya da çok daha uzun vadede oluşacaktır.

Pimaş tıkanıklığı bazen sizin dairenizden değil, diğer dairelerden de kaynaklanabilir. bu durumda ortak alanlarda tıkanıklık yaşanmış demektir. İş hanları ya da umuma açık tuvalet gibi yerlerde tıkanıklıklar kaçınılmazdır ve profesyonel yardım almaksızın pimaş açma mümkün değildir.

Pimaş Tıkanıklığı Evdeki Yöntemlerle Nasıl Açılır?

Pimaşlar tıkandığında ilk olarak pek önemsenmez ve evde bazı yöntemlerle açılmaya çalışılır. Eğer tıkanıklık derin değilse ya da azsa bu şekilde açmak mümkündür. O yüzden size birkaç yöntem önerelim.

 • İlk olarak lavabo gibi tıkanıklıklar için önce bir su bardağı kadar karbonat dökün ve üzerine yine 1 su bardağı sirke dökün. Tepkimeye girerek köpürdüğünü görürsünüz. Bunun üzerine ise 2-3 litre kadar sıcak su dökün. Karbonat yerine tuzla da aynı yöntem uygulanabilir.
 • Pompa ile basınç uygulamak suretiyle de tıkanıklığı açabilirsiniz. Ancak bu yöntemde tıkanıklığa sebep olan cisimlerin daha uzağa kaçma riski vardır.
 • Metal çubuklar yardımıyla giderler açılabilir. Çubuk gidere sokularak kontrol edilir. Tıkanıklığa sebep olan cisim saptanırsa, telin ucu kanca yapılarak çıkartılabilir.

Pimaş Tıkanıklığı Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Pimaş tıkanıklığı halinde su gitmeyip, birikinti olarak kalacaktır. Kısa sürede müdahale dilmediği takdirde suyu emen betonlar nedeniyle nem, rutubet ve koku kaçınılmaz olacaktır. ayrıca tıkanıklık duvar içindeyse duvar sıvasında dökülmeler kadar yol açabilir.

Evdeki yöntemlerle açılan tıkanıklık kısa süre sizi idare edecek olan geçici yöntemlerdir. Tıkanıklıkla tekrar karşılaşmanız kaçınılmazdır. Ancak profesyonel bir şekilde tıkanıklık açılması halinde borular tamamen temizlenip, açılacağı için sizi uzun vadede rahatlatacaktır.

Profesyonel Pimaş Açma

Evde denediğiniz yöntemlerden sonuç alamadıysanız tıkanıklık ciddi boyutta olabilir. Ya da tıkanıklık uzaklarda bir yerdedir. Bu durumlarda profesyonel müdahale gerekir. Tıkanıklık halinde giderlerin kullanılması mümkün olmadığı için günlük hayatınız felç olacaktır. Bu yüzden hemen bizim gibi profesyonel firmalardan yardım almalısınız.

Firmamız tarafından yapılacak olan tıkanıklık açma işleminde son teknoloji ürünü kameralı sistemler ev robotlar kullanılır. Bu sayede tıkanıklık kısa sürede açılabildiği gibi kırma dökme gibi yorucu v maliyetli işlerle de uğraşmazsınız.

Kamera yardımıyla borunun içine girilerek gözlem yapılır. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan şey ya da durum kolayca tespit edilir. Bu tespit esnasında kameralı özel cihazlar kullanıldığı içi kırma işlemleri yapılmayacaktır.  Tespit yapıldıktan sonra ise sıra açma işlemindedir. Tıkanıklığın türüne göre açma işlemi uygulanır. Özel olarak bu iş için üretilen robotlar sayesinde tıkanıklığı açmak da oldukça kolaydır.

Pimaş Açma Robotları

Yurtdışında üretilen ancak Türkiye piyasasında yerini alan kanal açma makinesi adıyla bilinen robotlarla pimaş tıkanıklığı açma oldukça kolaydır. Bu robotların yaptığı işlem boruda tıkanıklığa sebep olan cimi parçalamaktır. Parçalanan cisim ise kanala gönderilir. Pimaşlar bu yöntemde yüzeyden ve uzaktan açılır. Bu yüzden tıkanıklık oluşan yere ulaşmak için kırmaya gerek yoktur.

Robotla tıkanıklık açma işlemi her tıkanıklık türü için geçerlidir. Mutfakta, banyoda ya da tuvaletteki tıkanıklıklar için farklı cihaz başlıkları ile aynı makine kullanılır. Yani aslında hepsinde tıkanıklık açma yöntemi aynıdır.

Tıkanıklığın sebebi kireç, yağlanma ya da inşaat artığı gibi boruyu daraltan sebep olabilir. Bu durumlarda da tortu oluşturan tabakalar kırmak suretiyle temizlenmektedir. Borulardaki tıkanıklık sebepleri dışarı çıkarılmak yerine ufak parçalara ayrılarak giderden akması sağlanır. Böylece pimaş açma esnasından hiçbir kirlilik oluşmayacaktır.

Robotla tıkanıklık açma işlemleri oldukça kısa süren kolay işlemlerdir. Bu sayede en kısa sürede evinizi konforlu şekilde kullanmanızı vaat ediyoruz. Alanında uzun yıllardır çalışan deneyimli ustalarımız sayesinde tıkanıklık açmak bizim için oldukça kolay ve sıradan bir iştir. İş esnasında titiz çalışmamız neticesinde temizlik sorununuz da olmayacaktır.

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık açma meydana gelen bir gider tıkanıklığı durumunu gidermek demektir. Bir boru tesisatı olduğu düşünülürse, bunların içerisinde, farklı nedenlere bağlı olarak tıkanıklık olabilir. Tıkanma hali, ev, iş yeri gibi gider tesisatının olduğu alanlarda rastlanan bir durumdur. Bazı yapılar giderlerin tıkanmasına daha müsaitken bazıları değildir.  Ancak bunun ayrımını net şekilde belirlemek de ne yazık ki söz konusu değil. Çünkü bir A yerindeki gider borularının tıkanmasına neden olan etkenlerle B yerindeki gider borularının tıkanmasına neden olan etkenler aynı değildir. Bir anlamda bu gider tıkanıklığı durumu, nerede kurulduğu ile ilgili bir durumdur. Örneğin tuvalet giderinin tıkanması sorunu, eski binalarda daha fazla olabilir. Çünkü eski binaların gider boruları zamanla içerisinde kendiliğinden tortu benzeri maddeler barındırabilir. Bu maddeler borunun potansiyel olarak kalınlaşmasını sağlar. Yani boruda çatlama, tıkanma olmasa bile bunda sorun çıkma ihtimali yeni olan borulara göre daha fazladır. Bu neden sonuç ilişkisi kanalizasyon, logar benzeri alanlarda elbette farklı şekilde seyreder. Firmamız tıkanıklık açma konusunda profesyonel şekilde çözümler geliştirmektedir.

Hangi Durumlarda Firma Başvurusu Yapılır?

Tıkanıklık olması halinde bunu koku ve bazen de taşkın pis su görüntüsü şeklinde fark edersiniz. Eğer mahalledeki kanalizasyonda bir tıkanma varsa neredeyse öteki mahalleden hissedilen bir koku olacaktır. Ev içindeki tuvalet tıkanması durumunda yine koku olabilir. Yani bir şekilde pis koku ve pis su halleri varsa tıkanıklık tespiti ve açma işlemleri yapan firmamıza başvuru yapabilirsiniz. abi bu tür sorunlar dışında merak edilen gider borusu konularında da isteğe göre başvurular olabilir. Bu da farklı bir süreç olur. Basit çözülecek tıkanıklıklarda bazı müşterilerimiz öneri almak için telefon açmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Firması Nasıl Seçilir?

Tıkanıklık açma firması seçmek istiyorsanız mutlaka önceden araştırma yapmanız önerilir. Bu araştırma sürecinin amacı, firmalar arasında en iyi hizmeti veren kurumlara sağlıklı ulaşabilmenizdir. İnternette bilindiği üzere müşteri çekme amaçlı paket hizmetler verilebilmektedir. Bu hizmetlerin içeriği boştur ve ucuza iyi hizmet aldığınızı zannederek tamirat yaptırırsınız. Bu nedenle önce sitesi olan ve kurumsal olarak çalışmalar yapmış firmaları incelemeniz önerilir. Ayrıca bu firma hakkında şikâyetlerin oranı çok mu az mı buna bakabilirsiniz. Eğer bir firma gerçekten kötü hizmet veriyorsa bunun internette yayılması çok kolay olur. Ancak sayı olarak çok fazla olması da önemlidir. Herkesin gelişigüzel yorum yaptığını da eklemek gerek. İnternet araştırmasının dışında başka ve önemli bir konu açık adresi olan firmaların seçilmesidir. Yani kamuya açık, somut adres ve iletişim bilgileri olmalıdır. Bununla da kalınmamalı, ayrıca ulaşmaya çalıştığınızda gerçekten size yanıt veren kişiler olmalıdır. Bazı firmalar gösteriş amaçlı çağrı merkezi bölümü için telefon numarası vermekte ama buradan doğru düzgün hizmet vermemektedir. Yani gösterilen hizmetlerle uygulamaların mutlaka tutarlı olması şartı aranmalıdır. Bazen müşteriler sadece soru için de arayabilir. Bu durumda firmanın tavrı yine müşteriyi kazanma yönünde olmalıdır. Yani müşteri beklentisini hiçe sayan firmalardan uzak durunuz.

 

Lavabo Tıkanması

Gider tıkanıklığı açma işlemlerinde en sık rastlanan durumlardan biri lavabo tıkanıklığıdır. Lavabolardan kasıt, mutfak, banyo lavaboları ya da diğer gider olan el yıkama boyutundaki lavabolardır. Bunların nerede olduğunu bulmak, tıkanıklığın açılması için kritik bir öneme sahiptir. En yeni teknolojik cihazlarla tıkanıklık olan yerleri tespit eden firmamız, hızlı şekilde çözümler sunar. Bu alanda tecrübeli olan personelimizle uzun süredir fark yaratan şekilde hizmetler vermekteyiz. Lavabo tıkanıklığı sorununun çözümünde neden bu pürüzün olduğuna daha yakından bakmak gerekir.

Lavabonun mutfakta olduğu düşünülürse bu halde yiyecek atıkları, çay posası, taneli ve delikten geçen yiyecekler, delikten geçen ve hafif katı olan atıklar vs. tıkanmaya neden olabilir. Yani belli bir süre bu atıklar üst üste eklendiğinde tıkanmalara neden olacaktır. Ancak her zaman kullanımdan kaynaklanan tıkanma da olmayabilir. Bazen boruların yanlış şekilde yerleştirilmesi, eski ustaların tamir yaparken sorun çıkarması gibi nedenlerle tıkanma görülebilir. Tıkanma sorunu banyodaki lavabodaysa bunun genel nedeni saçların bir süre sonra gideri tıkamasıdır. Ayrıca yine delikten geçen yabancı cisimler de buna neden olabilir. Tıkanıklık olduğunda ve önlem alınmadığında bir süre sonra su taşkınları görülebilir. Bu yüzden en kısa sürede çözüm olması gerekir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Kendini Belli Eder?

Tıkanıklığın en yaygın görülen belirtisi yavaşlama sorunudur. Yani suyun yavaş gitmesi, bazen birikinti oluşması görülür. Bunun bir seferlik olması geçici bir tıkanma gibi değerlendirilebilir. Ancak yineleyen yavaşlama varsa bu halde firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Dilerseniz kaynar su, karbonat dökülmesi tıkanıklığı bir süre için açmak için çözüm getirebilir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri için firmamıza başvuru yaptığınız düşünülürse öncelikle nerede tıkanma olduğu tespit edilir. Sonra da durumun ciddiyetine göre değişiklik yapılır. Sorunun detaylarını aktarmak, birçok açıdan avantaj sağlar.

Kanalizasyon Tıkanması

Kanalizasyonlarda sıkça tıkanma olabilir. Bunun nedeni farklı şekillerde görülür. Giderlerin aynı yere toplanması, hava şartlarının da değişimi ile tıkanmalara neden olabilir. Örneğin hava yağmurluyken kanalizasyon tıkanıklıklarına daha fazla rastlanır. Bunun dışında logar benzeri pis atıkların toplandığı diğer yerlerde de gider tıkanıklığı açma ihtiyacı olabilir. Logarlar kanalizasyon tesisatlarına göre daha çok taşkın riski barındırır. Çünkü burada biriken pis atıkların belli aralıklarla alınması gerekir.

 • Kanalizasyonların tıkanma nedenlerinden de bahsetmek gerekirse:
 • Birçok dairede birden katı ve büyük maddelerin gider borularına atılması
 • Sıvıyken donarak katılaşan yağ gibi maddelerin gidere atılması
 • Poşet, kumaş gibi malzemelerin atılması
 • Hacimli kimyasal atıkların dökülmesi kanalizasyonlardaki tıkanıklıkların bazı nedenleridir.
 • Kanalizasyon açma işlemlerinde öncelikle teknolojik donanımı yüksek cihazlar kullanılır. Bununla tespit kolayca sağlanır ve sonra da tıkanmayı yok eden şekilde işlemler sürdürülür.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde firmamızdan güvenle yardım alabilirsiniz. Açma işlemlerine geçmeden önce tıkanmaya neden olan durumlardan bahsetmek gerekir. Yaygın görülen tuvalet tıkanıklığı nedenleri, klozet ya da alaturka giderlere tuvalet kâğıdını bütün şekilde atmak, sert cisimleri bilerek atmak ya da yanlışlıkla buraya kaçması, suda çözülmesi mümkün olmayan ped gibi maddeler, çimento, alçı gibi malzemelerin deliklere dökülmesi olarak sıralanabilir. Yani tuvalet giderine normal şartlarda tuvalet kâğıdının bile atılmaması gerekir. Bunlar süreklilik arz ettiğinde tıkanma oluşması da muhtemeldir. Yani maddi açıdan zarar görülmemesi bakımından önemli bir konudur.

Tuvalet Tıkandığında Nasıl Anlaşılır?

Tuvalet tıkanması halinde klozet kullanıyorsanız sifon çekildiğinde suyun gitmesi zaman alacaktır. Ayrıca ortalıkta bazen dayanılmaz bir koku da olabilir. Eğer firmaya daha sonra başvurmayı planlıyor ve acilen çözüm bulacaksanız bu halde kaynar su içerisine lavabo çözücü eklemeniz ve tuvalete boşaltmanız önerilir. Bu geçici bir süre tıkanıklığı açmaya yardım edecektir. İkinci bir yol olarak da şampuanın üzerine kaynar su dökerek çözüm bulabilirsiniz. 5-10 dakika sonra açılması muhtemeldir. Ancak geçici çözümler olduğundan bunlara yeniden başvurmamak için firmamızdan kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Yer Süzgecinin Yararları

Banyo tıkanıklıkları diğer bir tıkanma türü olarak karşımıza çıkar ve bunun yaygın nedeni pis su gider hattında tıkanmaların olması, yerdeki giderde saçların birikerek bir süre sonra tıkanmaya neden olmasıdır. Yer süzgeçleri bu noktada büyük fayda sağlar. Deliğe kaçacak olan maddelerin elemesini yapar. Banyo ve tuvalet tıkanıklığı açma firmamız size ideal sonuçlar verecektir.

 

 

Kırmadan Pimaş Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Pimaş Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaşların tıkanma nedenleri konusunda birçok faktör yer almaktadır. Tıkanan pimaşlar birçok yöntemle açılabilmekte ve herhangi bir kırma işlemi gerçekleşmemektedir. Eski dönemlerde pimaşların tıkanması tam bir eziyet başlangıcı olarak nitelendirilebilmekteydi. Kırılan bir pimaşın açılması için ustalar saatlerce uğraşmakta ve sorunun nereden kaynaklandığını tespit edebilmek adına büyük bir çaba göstermekteydi. Ancak günümüzde durumun değiştiğini ve artık pimaşların açılması için çeşitli teknoloji firmalarının çıkarmış olduğu tıkanıklık giderme aletlerinin çıktığını söyleyebiliriz. Bu sayede daha az iş gücü ile çok daha kısa sürede ve son derece kolay bir şekilde tıkanan pimaşlar açılabilmektedir diyebiliriz.

Kırmadan Pimaş Açma Nasıl Yapılmaktadır?

Kırmadan pimaş açmak isteyen bir kişi tarafımızdan rahatlıkla yardım alabilmektedir. Kırmadan pimaş açma yöntemi için bilinen en tekili seçenek kameralı açma yöntemidir. Kamera sayesinde pimaşların içerisinde girilmekte ve tıkanıklığın hangi bölgede gerçekleştiği belirlenmektedir. Bununla birlikte nasıl daha çabuk giderileceği ve hangi durumlarda pimaşın açılabileceği tespit edilebilmektedir. Tıkanıklık giderme aletleri ve makineleri sayesinde pimaşın en kolay bir biçimde tıkanıklığının giderilmesi sağlanmaktadır. Pimaş açma yöntemleri eskiden daha uğraştırıcı ve daha zor koşullarda gerçekleşmekteydi. Bu nedenle pimaşların kırılmadan açılabilmesi ve borularınızın temizlenebilmesi adına firmamızı tercih etmenizin mümkün olabileceğini söyleyebiliriz. Pimaşlarınız ve eviniz zarar görmeden her türü tıkanıklığın çok basit bir şekilde açılmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz

Kırmadan Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş tıkanıklıklarının diğer tıkanıklıklara göre daha kapsamlı ve daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle pimaş açmak isteyen bir kişinin çeşitli yöntemler ile pimaş açılımı yapmasının zor olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kişi kırmadan pimaş  tıkanıklığı açma fiyatları bakımından çekimser kalmakta ve bu nedenle profesyonel yardım almamaktadır diyebiliriz. Ancak siz alacağınız profesyonel yardımlar sayesinde kırmadan pimaş açma hizmetlerimizden daha az maliyetle yararlanabileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü kendi müdahalesi ile pimaş açmak isteyen bir kişi hem tesisata hem borulara hem de tıkanıklığın olduğu pimaşa zarar vermektedir. Tıkanıklığın boyutlarını daha büyük boyutlara getirmektedir. Hal böyle olunca maliyet artmaktadır. Ancak profesyonel bir dokunuş ile daha uygun fiyatlara pimaşların tıkanıklığı rahatlıkla giderilebilmektedir.

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda