Pimaş Açma

Home / Posts tagged "Pimaş Açma"
Pimaş Açma

Pimaş Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş borular en çok tıkanan malzemelerdendir ancak pimaş tıkanıklığı açma sayesinde sorun kısa sürede giderilecektir. Bu yazımızda sizin için pimaş tıkanıklığı hakkında tüm merak ettiğiniz soruları cevaplayacağız. Pimaş nedir? Neden tıkanır? Tıkanmaması için nelere dikkat etmeli? Tıkanırsa nasıl açılır?

Pimaş Nedir? Ne İşe Yarar?

Evlerde su giderini sağlamak için kullanılan pek çok farklı boru bulunmaktadır. Tuvalet, banyo, mutfak gibi yerlerden atık suların kanalizasyona akmasını sağlayan borulardır. Bu borular PVC malzemelerden yapılır. Bu malzeme dayanıklı olduğu için uzun yıllar boyu sorunsuzca kullanılabilir.

Pimaş borular kullanıldıkları yerlere göre farklı şekillerde olabilmektedir. Mutfaklarda genellikle çatal pimaş borular kullanılmaktadır. Tuvalet giderlerinde dirsek pimaşlar kullanılırken, banyolarda ve klozet giderlerinde ise ES pimaş borular tercih edilir. Atık su tesisatının ilerleyen bölümünde ise düz pimaş borular tercih edilir. Bu borular daha çok duvarların içinde kalan kısımdır. Hangi pimaş boru kullanılırsa kullanılsın maalesef tıkanıklıkla karşılaşmak oldukça sıradandır. Ancak pimaş açma hizmetlerinin gelişmiş olması sayesinde artık tıkanıklıklarla uğraşmak çok daha kolay.

Pimaş Borular Neden Tıkanır?

Pimaş boruların tıkanmasının en önemli nedeni özensiz ya da hatalı kullanımlardır. Ancak uzun süredir değişmeyen pimaşların tıkanması normal karşılanabilir. Çünkü zaman içinde az az olan tıkanıklık artabilecektir. Pimaş tıkanıklık sebepleri nedir ona bakalım:

 • Pimaşlar gider boruları olduğu için belirli bir eğimle yapılmalıdırlar. Aksi takdirde giderden su akışı az ve yavaş olacaktır. Tıkanıklık oluşması da çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden inşaat aşamasında bu eğim doğru ayarlanmış olmalıdır.
 • Yapıların inşaatları aşamasında özensizlik sonucu harç, kireç, boya gibi inşaat atıkları atık su giderlerine atılabiliyor. Özellikle de tuvaletlerde bu durumla karşılaşılıyor. Giderde donan harç ise boruların çapını daraltarak akışı yavaşlatıyor. Borular daraldığı için de tıkanıklık kolayca oluşuyor.
 • Kireç nedeniyle uzun vadede boru çapları daralarak tıkanıklık oluşabilir.
 • Atık su giderlerinde atılmaması gereken pek çok ürün maalesef ki atılıyor. Bunlara çok dikkat etmek gerekiyor. Atık su giderlerini kullandıktan sonra mutlaka bol su kullanılmalı.
 • Tuvaletler ve klozetlerde tuvalet kağıdı, ped, ıslak mendil ya da naylon ambalaj gibi ürünler nedeniyle tıkanıklıklar yaşanıyor.
 • Mutfaklarda ise bulgur, pirinç gibi bakliyatlar giderleri tıkayabiliyor. Çünkü kaçan bakliyat su ile şişerek boruyu kapatabiliyor.
 • Mutfaklarda lavaboya dökülen atık yağlar da donarak boruları tıkayabiliyor. Bu yüzden ardından sıcak su dökmek gerekir.
 • Banyolarda ise en çok saç döküntüleri tıkanıklıklara yol açıyor.

Pimaşların Tıkanması Nasıl Önlenir?

Pimaşlar evinizde tek bir yerde bulunmamaktadır. Su gideri olan her yerde pimaş boruları mevcuttur. Bu yüzden evinizi dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekir. Yukarıda bahsettiğimiz pimaş tıkanıklığı sebeplerinin çoğu engellenebilir sebeplerdir. İnşaat ya da mühendislik hatası olmadığı sürece pimaşları açık tutmak kolaydır. Paylaştığımız tıkanıklık sebeplerine özen gösterin. En çok tıkanıklık mutfaklarda yaşanır. Çünkü hem çok kullanılırlar hem de ufak atıklar önemsenmez ancak zamanla tıkanıklık oluşturur. Özellikleri bulaşıkları akıtırken atıkların kaçmaması için süzgeç kullanabilirsiniz.

Tıkanıklık oluşmadan önce ara ara lavabo açma özelliği olan doğal ürünler tercih edilmelidir. Lavabo açıcı olarak piyasada satılan kimyasallar oldukça zararlıdır, kullanmanız tavsiye edilmez. Bunların yerine sirke ve karbonat dökebilir, hiç olmazsa ara ara bol miktarda sıcak su dökebilirsiniz. Böylece tıkanıklık oluşmayacak ya da çok daha uzun vadede oluşacaktır.

Pimaş tıkanıklığı bazen sizin dairenizden değil, diğer dairelerden de kaynaklanabilir. bu durumda ortak alanlarda tıkanıklık yaşanmış demektir. İş hanları ya da umuma açık tuvalet gibi yerlerde tıkanıklıklar kaçınılmazdır ve profesyonel yardım almaksızın pimaş açma mümkün değildir.

Pimaş Tıkanıklığı Evdeki Yöntemlerle Nasıl Açılır?

Pimaşlar tıkandığında ilk olarak pek önemsenmez ve evde bazı yöntemlerle açılmaya çalışılır. Eğer tıkanıklık derin değilse ya da azsa bu şekilde açmak mümkündür. O yüzden size birkaç yöntem önerelim.

 • İlk olarak lavabo gibi tıkanıklıklar için önce bir su bardağı kadar karbonat dökün ve üzerine yine 1 su bardağı sirke dökün. Tepkimeye girerek köpürdüğünü görürsünüz. Bunun üzerine ise 2-3 litre kadar sıcak su dökün. Karbonat yerine tuzla da aynı yöntem uygulanabilir.
 • Pompa ile basınç uygulamak suretiyle de tıkanıklığı açabilirsiniz. Ancak bu yöntemde tıkanıklığa sebep olan cisimlerin daha uzağa kaçma riski vardır.
 • Metal çubuklar yardımıyla giderler açılabilir. Çubuk gidere sokularak kontrol edilir. Tıkanıklığa sebep olan cisim saptanırsa, telin ucu kanca yapılarak çıkartılabilir.

Pimaş Tıkanıklığı Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Pimaş tıkanıklığı halinde su gitmeyip, birikinti olarak kalacaktır. Kısa sürede müdahale dilmediği takdirde suyu emen betonlar nedeniyle nem, rutubet ve koku kaçınılmaz olacaktır. ayrıca tıkanıklık duvar içindeyse duvar sıvasında dökülmeler kadar yol açabilir.

Evdeki yöntemlerle açılan tıkanıklık kısa süre sizi idare edecek olan geçici yöntemlerdir. Tıkanıklıkla tekrar karşılaşmanız kaçınılmazdır. Ancak profesyonel bir şekilde tıkanıklık açılması halinde borular tamamen temizlenip, açılacağı için sizi uzun vadede rahatlatacaktır.

Profesyonel Pimaş Açma

Evde denediğiniz yöntemlerden sonuç alamadıysanız tıkanıklık ciddi boyutta olabilir. Ya da tıkanıklık uzaklarda bir yerdedir. Bu durumlarda profesyonel müdahale gerekir. Tıkanıklık halinde giderlerin kullanılması mümkün olmadığı için günlük hayatınız felç olacaktır. Bu yüzden hemen bizim gibi profesyonel firmalardan yardım almalısınız.

Firmamız tarafından yapılacak olan tıkanıklık açma işleminde son teknoloji ürünü kameralı sistemler ev robotlar kullanılır. Bu sayede tıkanıklık kısa sürede açılabildiği gibi kırma dökme gibi yorucu v maliyetli işlerle de uğraşmazsınız.

Kamera yardımıyla borunun içine girilerek gözlem yapılır. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan şey ya da durum kolayca tespit edilir. Bu tespit esnasında kameralı özel cihazlar kullanıldığı içi kırma işlemleri yapılmayacaktır.  Tespit yapıldıktan sonra ise sıra açma işlemindedir. Tıkanıklığın türüne göre açma işlemi uygulanır. Özel olarak bu iş için üretilen robotlar sayesinde tıkanıklığı açmak da oldukça kolaydır.

Pimaş Açma Robotları

Yurtdışında üretilen ancak Türkiye piyasasında yerini alan kanal açma makinesi adıyla bilinen robotlarla pimaş tıkanıklığı açma oldukça kolaydır. Bu robotların yaptığı işlem boruda tıkanıklığa sebep olan cimi parçalamaktır. Parçalanan cisim ise kanala gönderilir. Pimaşlar bu yöntemde yüzeyden ve uzaktan açılır. Bu yüzden tıkanıklık oluşan yere ulaşmak için kırmaya gerek yoktur.

Robotla tıkanıklık açma işlemi her tıkanıklık türü için geçerlidir. Mutfakta, banyoda ya da tuvaletteki tıkanıklıklar için farklı cihaz başlıkları ile aynı makine kullanılır. Yani aslında hepsinde tıkanıklık açma yöntemi aynıdır.

Tıkanıklığın sebebi kireç, yağlanma ya da inşaat artığı gibi boruyu daraltan sebep olabilir. Bu durumlarda da tortu oluşturan tabakalar kırmak suretiyle temizlenmektedir. Borulardaki tıkanıklık sebepleri dışarı çıkarılmak yerine ufak parçalara ayrılarak giderden akması sağlanır. Böylece pimaş açma esnasından hiçbir kirlilik oluşmayacaktır.

Robotla tıkanıklık açma işlemleri oldukça kısa süren kolay işlemlerdir. Bu sayede en kısa sürede evinizi konforlu şekilde kullanmanızı vaat ediyoruz. Alanında uzun yıllardır çalışan deneyimli ustalarımız sayesinde tıkanıklık açmak bizim için oldukça kolay ve sıradan bir iştir. İş esnasında titiz çalışmamız neticesinde temizlik sorununuz da olmayacaktır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Evin atık bütün maddeleri pimaş içerisinden geçmektedir. Bu nedenle zamanla pimaşlara yapışan maddeler tıkanıklığın daha da artmasına ve bu  durumdan ötürü pimaş borulara atıkların daha çok yapışmasına neden olmaktadır. Pimaş tıkanıklıkları ile karşılaşmamak adına evinizin tüm giderlerinin dikkatli olarak kullanılması gerekmektedir. Çöpe atılması gerekilen maddeler çöpe atılmalı ve pimaş boruları aracılığı ile dış ortama aktarılmaması gerekmektedir. Bu duruma olumlu bir şekilde yaklaşılmadığı zaman ve tam aksi bir davranış izlendiği zaman pimaş boruları zamanla tıkanmaktadır. Tıkanan pimaş borularının açılması için firmamız daima hizmet sunmaktadır. Ancak herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde amatör olarak müdahale etmeniz sorunu daha da büyük bir duruma taşıyacaktır. Pimaş tıkanıklıkları için mutlaka uzman bir ekip tarafından da yardım almanız gerekmektedir. Aksi durumda ise sorun daha çok büyümekte ve içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.

Pimaş Tıkanıklığı Açmak

Pimaş borularının dikkatsiz kullanılması ve tam anlamıyla dikkat edilmeden kullanılması nedeniyle büyük çağlı tıkanıklıklar olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle pimaş tıkanıklığı için mutlaka profesyonel bir ekipten yardım almanız gerekmektedir. Aksi takdirde sorun daha da büyümekte ve içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Öte yandan kendi müdahaleleriniz sorunların daha büyümesine ve tıkanıklıkların daha katı bir hal almasına neden olabilmektedir. Bu konuda kullandığınız gider açma ürünleri de sorunun daha çok büyümesine neden olabilmektedir. Pimaş tıkanıklığı açma işlemleriniz için firmamızı tercih etmeniz durumunda profesyonel ekiplerimiz ile derhal adresinize intikal ederek, sorununuzun en kısa süre içerisinde kökten çözümüne yardımcı olmaktayız.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Pimaş tıkanıklıklarının giderilmesi eski dönemlerde daha can alıcı bir noktadaydı diyebiliriz. Birçok kırma işlemi gerçekleşerek, pimaş tıkanıklıklarının giderilmesi ve sorunun tespit edilmesi sağlanırdı. Ancak bu durum günümüzde değişti ve artık görüntüleme sistemleri sayesinde pimaş tıkanıklıkları daha da kolay açılabilmektedir. Hal böyle olunca pimaş tıkanıklıkları açma fiyatları maliyetin azalması nedeniyle daha uygun fiyatlara gelmeye başladı. Bu nedenle pimaş tıkanıklık açma konusunda yapılan işlemlerin, tıkanıklık boyutlarının ve borularının durumunun büyük önemi vardır. Tüm noktalar incelendikten sonra pimaş tıkanıklığı açma konusunda çeşitli fiyatlar ortaya çıkarılabilmektedir. Pimaş tıkanıklığı açma konusunda hem hesaplı hem de hızlı bir firma olarak bizi rahatlıkla tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu nedenle tek yapmanız gereken hemen ekiplerimiz ile iletişime geçmek ve pimaş tıkanıklıklarını en kolay bir biçimde gidermeye olanak sağlamak diyebiliriz.

İstanbul Pimaş Açma

İstanbul Pimaş Açma

İstanbul Pimaş Açma servisi

işlemleri uzman ekibimiz tarafından 7/24 olması gerektiği gibi verilmekte ve tüm kanal, gider sorunlarınız çok kısa bir süre içerisinde açılarak sizlere geri dönüş yapılabilmektedir. Atık su tesisatlarında ve bu atıkları taşıyan boruların içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı bir takım tıkanmalar oluşabilmekte ve bu tıkanıklıklar neticesinde de gönderilen sular ve yeni atıklar boruya gidememekte ve tuvalet sisteminde kalmaktadır. Böylece sorun oluşmakta ve bir takım problemler oluşabilmektedir. Bu nedenle çok hızlı bir şekilde daha fazla atık birikmeden ve suyun geri püsme işlemine geçmeden başlamalı ve çalışmalar ekipler tarafından önerilen yolda ilerletilmelidir.

Bazen kanalizasyon boruları tıkanabilir, bazen tuvaletleriniz tıkanabilir veya bazen de pimaşlarınız kırılabilmekte veya tıkanabilmektedir. Tıkanıklık tespiti yapan birçok makine ve alet bulunsa da bizim kullanmış olduğumuz yer altı kamera tespit sistemleri sayesinde çok detaylı bir şekilde bu tür işlemler yapılabilmekte ve onaylatılabilmektedir.  Daha çok yağmur yağması sonrasında görülebilmekte olan bu tıkanmalar biran önce çözülmeli ve ortadan problemler kaldırılması gerekmektedir.

Pimaş tıkanıklıkları

bizim ekipman ve araçlarımız sayesinde açılmakta ve onarılabilmektedir. Ancak bu işlemlerden sonra ise bazı boru ve tesisat sistemlerinde göçük oluşabilmektedir. Bu göçük işlemleri mutlaka kameralar ile kontrol edilmeli ve müdahale edilmelidir. Aksi takdirde problemler oluşabilmekte ve bu problemler daha çok büyüyerek tüm tesisatı da etkileyebilmektedir.

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda