tıkanıklık açma

Home / Posts tagged "tıkanıklık açma"
Ataşehir Tesisatçı

Ataşehir Tesisatçı

Ataşehir Tesisatçı – 0539 831 08 35

Ataşehir halkının tüm tesisat işleri, su boruları, su kaçağı ve onarımı için Ataşehir tesisatçı uzman ekibiyle hizmetinizdedir. Ataşehir bölgesi son 15 yıla bakıldığında İstanbul’un ve Türkiye’nin en çok gelişen bölgelerinden biri olmuştur. Bölgede çok sayıda yapılan yeni site ve bina öne çıksa da bölge oldukça eski bir yerleşim bölgesidir. Bölge gelişimi ile birlikte yeni bir iş merkezi haline de dönüşmüştür. Bu kadar yoğun yerleşim ve işyerinin bulunduğu bir bölgede tesisat işlerine ihtiyaçta çok olmaktadır. Bölgede bulunan evleriniz ve işyerleriniz de meydana gelebilecek su kaçağı sorunlarının tespiti ve tadilatı, gider tıkanıklıkları, petek temizleme ve tıkanıklık açma işlemlerinin tümü için Ataşehir tesisatçı tecrübeli, eğitimli ve işinin ehli ustalardan oluşan ekibi ile hizmet vermektedir.

Bölgenin tamamına ulaşabilecek bir servis ağı kuran firma, son teknoloji ve modern cihazlar kullanarak, müşteri memnuniyeti odaklı pratik ve hızlı çözümleri uygun fiyat seçenekleri ile sunmaktadır. Ev ve işyerlerinizde meydana gelen özellikle su kaçağı sorunlarında, duvarların kırılıp dökülerek, etrafın tamamen moloz altında kaldığı ve oldukça uzun süren, sorun belirleme ve onarım işlemleri Ataşehir tesisatçı gibi işinde uzman firmalar sayesinde çok daha pratik ve daha az maliyetli hale dönüşmüştür.

Petek Temizleme

Petek temizliği yapılması soğuk kış günlerinde ısıtma sisteminizin en verimli şekilde çalışması ve eviniz ya da işyeriniz de en iyi şekilde ısıtma işlemlerini sağlaması açısından çok büyük öneme sahiptir. Ataşehir tesisatçı, eski usullerin aksine peteklerinizin tek bir tanesini dahi sökmeden son teknoloji cihazların sisteme dışardan bağlanması ile çok kısa sürede tamamının temizlenmesi sağlanmaktadır. Eğer yerleşim yerinizde merkezi ısıtma sistemi kullanılmakta ise kapalı devre olarak gerçekleştirilen işlem oldukça kısa sürede, çok uygun fiyatlar ile bina da bulunan tüm peteklerin temizlenmesiyle sonuçlanmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Ataşehir tesisatçı kullandığı son model cihazlar ile su tesisat sistemleriniz de meydana gelen kaçakları, dışarıdan tespit edebilmektedir. Kılcal kaçaklar hiçbir fiziki müdahaleye gerek kalmaksızın kullanılan çözüme uygun kimyasal maddeler ile onarım ve tadilatlar firma tarafından oldukça kolayca çözülmektedir.

Geçmiş yıllarda tesisatınızda birden fazla yerde meydana gelebilecek sızıntı ve kaçaklar tespiti açısından oldukça büyük sıkıntılara yol açabilmekte idi. Su kaçağı tespiti için duvarların kırılması dökülmesi bazen günlerce çalışılması gerekmekte, tadilat sırasında hem vaktiniz hem nakdiniz ziyan olmaktaydı. Ataşehir tesisatçı tarafından kullanılmakta olan tespit sistemleri sayesinde sorunun nerede olduğunu çok kısa sürede, ufak hatalar dahi olmadan bulabilmekte, doğrudan kaçak olan bölgelere ulaşarak sorunu en kısa yoldan, en düşük maliyetler ile geri dönme ihtimali bırakmadan çözmektedir.

Ataşehir tesisatçı su kaçaklarının tespit edilmesi ve tamir edilmesi konularında sizlere en hızlı, en pratik, en doğru çözümleri en uygun fiyatlar ile sunmakta, eski usulleri kullanan amatör firma ve ustaların aksine kullandığı son teknoloji cihazlar ve eğitimli, tecrübeli personeli sayesinde kırmadan dökmeden çözmektedir ve müşteri memnuniyeti garantisi vermektedir.

Tıkanıklık Açma

Ev ve işyerlerinizde lavabolarda veya mutfak, banyo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkları son model açma robotları ile Ataşehir tesisatçı alanında uzman ve eğitimli personeli sayesinde kolayca açmaktadır. Kameralı görüntüleme sistemlerine sahip bu cihazlar ile sorunun ve tıkanıklığın olduğu yeri kolayca tespit eder ve en pratik çözümler ile müdahale eder.

Su kaçağı bulma gibi giderlerin tıkandığı durumlarda da en pratik ve en hızlı yöntemleri kullanan firma, soruna uygun çözüm yöntemleri ile sizlere hizmet vermektedir. Duruma ve ihtiyaca göre mekanik ya da tazyikli yöntemlerden birini tercih eden firmanın profesyonel ekibi, bazen bunlara bile ihtiyaç duymadan kullandığı kimyasal ürünler ile en iyi sonucu almanızı sağlar.

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık açma meydana gelen bir gider tıkanıklığı durumunu gidermek demektir. Bir boru tesisatı olduğu düşünülürse, bunların içerisinde, farklı nedenlere bağlı olarak tıkanıklık olabilir. Tıkanma hali, ev, iş yeri gibi gider tesisatının olduğu alanlarda rastlanan bir durumdur. Bazı yapılar giderlerin tıkanmasına daha müsaitken bazıları değildir.  Ancak bunun ayrımını net şekilde belirlemek de ne yazık ki söz konusu değil. Çünkü bir A yerindeki gider borularının tıkanmasına neden olan etkenlerle B yerindeki gider borularının tıkanmasına neden olan etkenler aynı değildir. Bir anlamda bu gider tıkanıklığı durumu, nerede kurulduğu ile ilgili bir durumdur. Örneğin tuvalet giderinin tıkanması sorunu, eski binalarda daha fazla olabilir. Çünkü eski binaların gider boruları zamanla içerisinde kendiliğinden tortu benzeri maddeler barındırabilir. Bu maddeler borunun potansiyel olarak kalınlaşmasını sağlar. Yani boruda çatlama, tıkanma olmasa bile bunda sorun çıkma ihtimali yeni olan borulara göre daha fazladır. Bu neden sonuç ilişkisi kanalizasyon, logar benzeri alanlarda elbette farklı şekilde seyreder. Firmamız tıkanıklık açma konusunda profesyonel şekilde çözümler geliştirmektedir.

Hangi Durumlarda Firma Başvurusu Yapılır?

Tıkanıklık olması halinde bunu koku ve bazen de taşkın pis su görüntüsü şeklinde fark edersiniz. Eğer mahalledeki kanalizasyonda bir tıkanma varsa neredeyse öteki mahalleden hissedilen bir koku olacaktır. Ev içindeki tuvalet tıkanması durumunda yine koku olabilir. Yani bir şekilde pis koku ve pis su halleri varsa tıkanıklık tespiti ve açma işlemleri yapan firmamıza başvuru yapabilirsiniz. abi bu tür sorunlar dışında merak edilen gider borusu konularında da isteğe göre başvurular olabilir. Bu da farklı bir süreç olur. Basit çözülecek tıkanıklıklarda bazı müşterilerimiz öneri almak için telefon açmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Firması Nasıl Seçilir?

Tıkanıklık açma firması seçmek istiyorsanız mutlaka önceden araştırma yapmanız önerilir. Bu araştırma sürecinin amacı, firmalar arasında en iyi hizmeti veren kurumlara sağlıklı ulaşabilmenizdir. İnternette bilindiği üzere müşteri çekme amaçlı paket hizmetler verilebilmektedir. Bu hizmetlerin içeriği boştur ve ucuza iyi hizmet aldığınızı zannederek tamirat yaptırırsınız. Bu nedenle önce sitesi olan ve kurumsal olarak çalışmalar yapmış firmaları incelemeniz önerilir. Ayrıca bu firma hakkında şikâyetlerin oranı çok mu az mı buna bakabilirsiniz. Eğer bir firma gerçekten kötü hizmet veriyorsa bunun internette yayılması çok kolay olur. Ancak sayı olarak çok fazla olması da önemlidir. Herkesin gelişigüzel yorum yaptığını da eklemek gerek. İnternet araştırmasının dışında başka ve önemli bir konu açık adresi olan firmaların seçilmesidir. Yani kamuya açık, somut adres ve iletişim bilgileri olmalıdır. Bununla da kalınmamalı, ayrıca ulaşmaya çalıştığınızda gerçekten size yanıt veren kişiler olmalıdır. Bazı firmalar gösteriş amaçlı çağrı merkezi bölümü için telefon numarası vermekte ama buradan doğru düzgün hizmet vermemektedir. Yani gösterilen hizmetlerle uygulamaların mutlaka tutarlı olması şartı aranmalıdır. Bazen müşteriler sadece soru için de arayabilir. Bu durumda firmanın tavrı yine müşteriyi kazanma yönünde olmalıdır. Yani müşteri beklentisini hiçe sayan firmalardan uzak durunuz.

 

Lavabo Tıkanması

Gider tıkanıklığı açma işlemlerinde en sık rastlanan durumlardan biri lavabo tıkanıklığıdır. Lavabolardan kasıt, mutfak, banyo lavaboları ya da diğer gider olan el yıkama boyutundaki lavabolardır. Bunların nerede olduğunu bulmak, tıkanıklığın açılması için kritik bir öneme sahiptir. En yeni teknolojik cihazlarla tıkanıklık olan yerleri tespit eden firmamız, hızlı şekilde çözümler sunar. Bu alanda tecrübeli olan personelimizle uzun süredir fark yaratan şekilde hizmetler vermekteyiz. Lavabo tıkanıklığı sorununun çözümünde neden bu pürüzün olduğuna daha yakından bakmak gerekir.

Lavabonun mutfakta olduğu düşünülürse bu halde yiyecek atıkları, çay posası, taneli ve delikten geçen yiyecekler, delikten geçen ve hafif katı olan atıklar vs. tıkanmaya neden olabilir. Yani belli bir süre bu atıklar üst üste eklendiğinde tıkanmalara neden olacaktır. Ancak her zaman kullanımdan kaynaklanan tıkanma da olmayabilir. Bazen boruların yanlış şekilde yerleştirilmesi, eski ustaların tamir yaparken sorun çıkarması gibi nedenlerle tıkanma görülebilir. Tıkanma sorunu banyodaki lavabodaysa bunun genel nedeni saçların bir süre sonra gideri tıkamasıdır. Ayrıca yine delikten geçen yabancı cisimler de buna neden olabilir. Tıkanıklık olduğunda ve önlem alınmadığında bir süre sonra su taşkınları görülebilir. Bu yüzden en kısa sürede çözüm olması gerekir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Kendini Belli Eder?

Tıkanıklığın en yaygın görülen belirtisi yavaşlama sorunudur. Yani suyun yavaş gitmesi, bazen birikinti oluşması görülür. Bunun bir seferlik olması geçici bir tıkanma gibi değerlendirilebilir. Ancak yineleyen yavaşlama varsa bu halde firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Dilerseniz kaynar su, karbonat dökülmesi tıkanıklığı bir süre için açmak için çözüm getirebilir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Lavabo tıkanıklığı açma işlemleri için firmamıza başvuru yaptığınız düşünülürse öncelikle nerede tıkanma olduğu tespit edilir. Sonra da durumun ciddiyetine göre değişiklik yapılır. Sorunun detaylarını aktarmak, birçok açıdan avantaj sağlar.

Kanalizasyon Tıkanması

Kanalizasyonlarda sıkça tıkanma olabilir. Bunun nedeni farklı şekillerde görülür. Giderlerin aynı yere toplanması, hava şartlarının da değişimi ile tıkanmalara neden olabilir. Örneğin hava yağmurluyken kanalizasyon tıkanıklıklarına daha fazla rastlanır. Bunun dışında logar benzeri pis atıkların toplandığı diğer yerlerde de gider tıkanıklığı açma ihtiyacı olabilir. Logarlar kanalizasyon tesisatlarına göre daha çok taşkın riski barındırır. Çünkü burada biriken pis atıkların belli aralıklarla alınması gerekir.

  • Kanalizasyonların tıkanma nedenlerinden de bahsetmek gerekirse:
  • Birçok dairede birden katı ve büyük maddelerin gider borularına atılması
  • Sıvıyken donarak katılaşan yağ gibi maddelerin gidere atılması
  • Poşet, kumaş gibi malzemelerin atılması
  • Hacimli kimyasal atıkların dökülmesi kanalizasyonlardaki tıkanıklıkların bazı nedenleridir.
  • Kanalizasyon açma işlemlerinde öncelikle teknolojik donanımı yüksek cihazlar kullanılır. Bununla tespit kolayca sağlanır ve sonra da tıkanmayı yok eden şekilde işlemler sürdürülür.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerinde firmamızdan güvenle yardım alabilirsiniz. Açma işlemlerine geçmeden önce tıkanmaya neden olan durumlardan bahsetmek gerekir. Yaygın görülen tuvalet tıkanıklığı nedenleri, klozet ya da alaturka giderlere tuvalet kâğıdını bütün şekilde atmak, sert cisimleri bilerek atmak ya da yanlışlıkla buraya kaçması, suda çözülmesi mümkün olmayan ped gibi maddeler, çimento, alçı gibi malzemelerin deliklere dökülmesi olarak sıralanabilir. Yani tuvalet giderine normal şartlarda tuvalet kâğıdının bile atılmaması gerekir. Bunlar süreklilik arz ettiğinde tıkanma oluşması da muhtemeldir. Yani maddi açıdan zarar görülmemesi bakımından önemli bir konudur.

Tuvalet Tıkandığında Nasıl Anlaşılır?

Tuvalet tıkanması halinde klozet kullanıyorsanız sifon çekildiğinde suyun gitmesi zaman alacaktır. Ayrıca ortalıkta bazen dayanılmaz bir koku da olabilir. Eğer firmaya daha sonra başvurmayı planlıyor ve acilen çözüm bulacaksanız bu halde kaynar su içerisine lavabo çözücü eklemeniz ve tuvalete boşaltmanız önerilir. Bu geçici bir süre tıkanıklığı açmaya yardım edecektir. İkinci bir yol olarak da şampuanın üzerine kaynar su dökerek çözüm bulabilirsiniz. 5-10 dakika sonra açılması muhtemeldir. Ancak geçici çözümler olduğundan bunlara yeniden başvurmamak için firmamızdan kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Yer Süzgecinin Yararları

Banyo tıkanıklıkları diğer bir tıkanma türü olarak karşımıza çıkar ve bunun yaygın nedeni pis su gider hattında tıkanmaların olması, yerdeki giderde saçların birikerek bir süre sonra tıkanmaya neden olmasıdır. Yer süzgeçleri bu noktada büyük fayda sağlar. Deliğe kaçacak olan maddelerin elemesini yapar. Banyo ve tuvalet tıkanıklığı açma firmamız size ideal sonuçlar verecektir.

 

 

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda