tuvalet açıcı

Home / Posts tagged "tuvalet açıcı"
Tuvalet Açıcı

Tuvalet Açıcı

Tuvalet Açıcı

Pis su Tesisatlarındaki tıkanmaların, evlerinde kişilerin bizzat gayretleri ile açılabilmesi için yapılmış olan çalışmalar neticeside kimi tuvalet açıcı ve lavabo açıcılar üretilmiştir. Atık su borularında dökülen atıkların, borunun akıntısına nispeten dibinde birikme yaptığı görülür. Bilhassa mutfak giderlerinde ek olarak sık sık rastlanılan yağlanma durumu, bu birikmelere en güzel örnektir. Pimaş döşenirken hesap edilmesi gerekli olan akıntı durumu, yapının temelinden bu yana hesaplanması gerekli olan tesisat olayıdır. Bina havalandırma bölümüne bakanımız tuvalet ve banyolar, oradan geçtiğimiz ana gider borusuna en kısa uzaklıkta bağlanmalıdır. Zira dikey olarak aşağıya inen pimaş tıkanmaz ve bu pimaşa bağlanacak meydana iştirak eden ev içi gider boruları da yatayda ne kadar kısa döşenirse, o kadar kısa zamanda tıkanır. Ayarlama yapılırken mutfaklar ve banyo mesafeleri rögara yakın ayarlanmalıdır. Basit bir şekilde içerisine döşenen borular da bunun için  tıkanmayacak biçimde dirsek konulmadan akıntısı verilmiş takdirde döşenir. Anlattıklarımızın dışarısında bir uygulama yapıldığında, borularda akıntı olmaması şeklinde boru dibine çöken pislikler her geçen gün donarak tıkanmaya sebep olacaktır.

Tuvalet Açıcı Ne Şekilde Kullanılır?

Tıkanan boruları kimyasalla açma fikri, herkesin aklına gelir elbet ki ancak her tıkanıklıkta kimyasalla açmaktansa. Mutfak pimaşlarında meydana iştirak eden yağlanma bile, pimaşı tamamıyla doldurursa açılması muhtemel olmayacaktır. Gidere dökülen lavabo açlar ancak borunun bir bölümü açıkken oradan geçerek biriken pisliği çözer. Pimaş tıkalıyken dökeceğiniz açıcı, tıkalı bölgeye ulaşmadan tesir edemediğinden, bir işe yaramayacaktır. Wc boruları için kullanılan kimyevi meydana iştirak eden kostikler, gidere kaçan şeyin cinsine yönelik iş görür. Sözgelişi tuvalete kaçan bir bezin kostikle eriyip açılması imkansızdır. Ne var ki çamur veya narin kireç tabakasını eritebilir. Tuvalet tıkanıklığı ne türlü açılır deyince anında akla iştirak eden kostik, esasında pimaş ek yerlerindeki contaları da yakar. Conta çok eskimiş ise su sızdırabilir, conta yeniyse yıpranmasını çok hızlandırır. Bu nedenle bodrum katlar dışarısında kostik seçim edilmemelidir. Üst katlarda contaya verilecek en basit hasar, aşağı komşunuzun tavanını mahveder. Her Geçen Gün sararmalar ve boya dökülmeleri görülür. Pekçok insanın evinde görmeye dayanmadığı bu görüntü sebebinden çok kritik tartışmaların yaşandığı görülmüştür.

Tuvalet açma

Tuvalet açma metotları değerlendirilirken, sizlere verebileceği en kısa parasal ve içsel hasarı hesaplayarak hüküm vermelisiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma makinesi gidere ve sizlere kayıp vermeden pimaşı açar. Üstüne üstlük bir de tuvalet açıcı ürünler benzeri 2 gün ek olarak sonra tıkanmkısa. Firmamız tıkanma açma işlerine güvence vererek işe başlar.

Mutfak lavabo giderlerinde önce açım denemesini kendiniz yapabilirsiniz. Lavabo açlarla açım denenebilir,açılmazsa veya açıldıktan ek olarak sonra bir ek olarak tıkanırsa gider borusunda sandığınızdan ek olarak kocaman bir sorun var demektir. Robotla lavabo açma yönteminde kimyevi kullanılmadığı için borularda ezilme,büzüşme,ve delinme benzeri bir meseleyle karşılaşmazsınız. Robot makine boruları kırmadan açabilmektedir. Bununla Birlikte açıldıktan sonra kamera ile hattın içerisine bakılarak tıkanıklığın neden oluştuğunu tanımlamak olasıdır . Cihazlı lavabo açma yöntemi öbür yöntemlerde oluşabilecek parasal zararlara sebep olmamaktadır.

Tuvalet Açıcı Yöntemler
Tıkanan tuvalet giderini açıcı yöntemler nelerdir derseniz, tıkanmaya neyin sebep olduğunu bilmek yararlı olacaktır.

Tuvalet açan kimyevi kullanmak, şayet tıkanma bir bez ya da cisim değilse işe yarayabilen bir yoldur . Ne var ki tuvalet açıcı asit kullanmak gider borularına kayıp verebilmektedir.
Tuvalet açıcı aletler askı, spiral vb aletlerle masrafın içerisinde tıkanıklığı açmaya faydalar ancak tuvalet esini geçtiğimiz cismi bu formülle almak imkansızdır.
Tuvalet açıcı makineler, robotla tıkanma açma firmalarında yer alan bu cihazlarla tuvalet tıkanıklığı açılması en garantili yoldur .
Atılım Tesisat, tuvalet açıcı tesisat firmasıdır. Firmamızın içerisinde yer alan teknolojik tıkanma açma makineleri yardımıyla , kırmadan, gider borularına kayıp vermeden kısa zamanda tuvalet tıkanmasını açmaktadır.

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda