Uğurmumcu Tesisatçı

Home / Posts tagged "Uğurmumcu Tesisatçı"
Uğurmumcu Tesisatçı

Uğurmumcu Tesisatçı

Uğurmumcu Tesisatçı – 0539 831 08 35

Su tesisatı hemen her yapıda vardır ve temel su ihtiyacını bu sitemler sayesinde elde ederiz.  Belli nedenlere bağlı olarak görülen hasarlarda Atılım Tesisat’a başvuru yapabilirsiniz.

Su Kaçakları Ne Tür Zarar Verir

Tesisatçı arayışınız öncesinde dikkat çekilmesi gereken bir nokta su kaçaklarının neden olduğu olumsuz durumlardır.  Tesisattaki arıza,  birçok açıdan sorun olabilir. Arızanın nerede ve nasıl olduğu da bu noktada önem kazanır.

  • Su sızdıran bir duvar, zaman içerisinde nemli ve küflü bir kokuya neden olur. Bu da iş yerleri açısından maddi zarara neden olabilir. Hatta malzeme zararına bile neden olmaktadır. Küf kokan malları nemlenmiş ve lekeli yerlerden kimse alışveriş yapmak istemez. Acilen çözüm gerekir.
  • Su kaçaklarının devam etmesi demek her ay harcadığınız suyun çok üstünde bir fatura gelmesi demektir. Bu da bütçenize zarar verir. Yani ev ya da iş yerindeki harcamalarınız zarar görür.
  • Tesisat kaçaklarının bir diğer zararı alt komşuya da zarar verme riskidir. Yani uzun süre bir kaçak onarılmazsa sonuçta alt tarafa da  zarar vermeye başlar. Bu da istenmeyen bir durumdur.
  • Nem ve küflü bir tesisat çevresi havayı kirletir ve kötü bir kokuya neden olur. Ferah bir ortama göre kendinizi daha boğulmuş gibi hissedersiniz.

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır

Su kaçağı tespiti  Atılım Tesisat tarafından son teknoloji cihazlarla yapılmaktadır. Kaçak durumuna ve zorluğuna göre alet kullanarak hızlı çözüm bulmaktayız.

  • Kameralı su kaçak tespit cihazı ile en zor yerlerdeki kaçaklar görülebilir. En hızlı yöntemlerden biridir. Tesisat alanına bir delik açılarak kamera sokulur ve nerede su göründüğüne bakılır. Uzun bir kamera kablosu gerekir.
  • Su sesine göre tespit yapan cihazlar damlama sesine göre kısa sürede tespit yapar.
  • Nem ölçer cihazlar da nem seviyesinin arttığı yerleri bularak kaçağı tespit eder.
  • Termal etkili cihazlar da su akıntısı olan yerdeki sıcaklık düşüşüne bağlı olarak kaçak bulmaktadır.

Su Kaçak Tespitinde Zararsız Çözüm

Eski dönemlerde, yani bu bahsedilen cihazlar yokken, duvar yıkımına kadar giden bir tespit işlemi söz konusuydu. Bu durum maddi açıdan zarar oluşturmaktaydı. Ancak günümüzde cihaz kullanımı ile hiçbir yıkım olmadan kısa sürede masrafsız şekilde su kaçağı tespit işlemi yapılmaktadır. Firmamıza bu açıdan güvenle başvuru yapabilir ve etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Tamir İşlemi Nasıl Yapılır

Kaçak tespiti olan alan tespit edilmesi sonrasında firmamızda döşeme hatları  takip edilerek çıkarma işlemi yapılır, iç kısımda tesisat sorunu olan yere gereken malzemelerle müdahale edildikten sonra fayans ya da diğer çıkan döşeme yeniden yerine takılır. Yani yıkım gibi bir durum genellikle yapılmaz.

Su Kaçak Tespit İşlemi Ne Kadar

Atılım Tesisat olarak sizden gelen tespit işlemlerine en ekonomik şekilde yanıt veriyoruz.  Dilediğiniz zaman su kaçağı bulma  işlemi için başvurularınızı yapabilir ve hızlı çözüme gidebilirsiniz.

 

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda