Pendik Tesisatçı

Home / Blog / Pendik Tesisatçı
Pendik Tesisatçı

Pendik Tesisatçı – 0539 831 08 35

Yapılarda karşılaşılan tesisat sorunları için Pendik tesisatçı firmamızdan teknik destek alabilirsiniz. Su tesisatında karşılaşılabilecek en korkutucu sorun su kaçaklarıdır. Bu durumda kırma dökme ihtimali bile kadınları sıkıntıya sokar. Ancak unutmayın ki gelişen teknoloji sayesinde bu geleneksel yöntemler artık eskide kaldı. Teknolojik yöntemler kullanılarak sorunlar kolayca çözülebilmektedir.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçakları su tesisatının geçtiği her yerde yaşanabilir. En çok mutfak, banyo ve tuvaletlerde karşılaşılan bir sorundur. Su kaçağının pek çok sebebi olabilir. Tesisatın döşenmesi esnasında yapılan hatalar, boruların kalitesiz olması, zamanla eskiyen borularda delinme aşınma gibi sebepler, dışarıdan gelen darbenin borulara zarar vermesi gibi daha pek çok sebep olabilir. Bu sebepler tespit edilerek onarım da ona göre yapılacaktır. Ancak ilk olarak evinizde su kaçağı olduğunu fark etmelisiniz ki zararınız büyümeden gidermek mümkün olsun.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı kendisini pek çok şekilde belli eder. En dikkat çeken duvar ya da yerlerdeki sebepsiz ıslanma ve damla şeklindeki sulardır. Bunlar fark edilmezse yerini nem, küf ve kokuya bırakacaktır. Ancak bu aşamalara gelmeden de kaçağı fark edebilirsiniz. Eğer az su kullanmanıza hatta evde bile olmamanıza rağmen su faturanız yüksek geliyorsa, evde tüm musluklar kapalıyken su saatiniz dönüyorsa su kaçağı vardır. Herhangi bir şekilde su kaçağı tespiti yapabilirseniz hemen detaylı inceleme ve tamir için firmamızdan destek istemelisiniz.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı olduğunu çıplak gözle anlarsınız ancak kaçağın tam olarak hangi noktadan kaynaklandığını bulmak zor olacaktır. Bu noktada profesyonel çalışanlarımız devreye girmektedir. Kaçağı bulmak için gelişmiş cihazlarla inceleme yapılır. Hiçbir kırma dökme işlemi olmadan kaçağın yeri ve sebebi tespit edilir. Tespit işlemi genelde duvar içinden gelen seslere göre yapılır.

Su Kaçağı Tamiri

En korkulan kısım kaçak halinde duvarda kırma olmasıdır. Ancak bu işleme nadiren ihtiyaç duyulur. Eğer borularda ciddi sayılmayan sorunlar varsa özel kimyasallarla onarım mümkündür. Borudaki küçük kaçaklar için bu işlem işe yarar. Ancak borunun çürümesi ya da tesisat bağlantısında sorun olması halinde tesisatta değişim gerekecektir.

Su kaçağı bulma işin kolay kısmıdır. Tamiri ise duruma göre değişen bir süreçtir. Nadiren de kırma işlemi gerekse bile duvarlar orijinal gibi tamir edilmektedir. Bu yüzden çekinceniz olmasın.

Hızlı Hizmet

Firmamızı arayarak arıza bildiriminde bulunmanız halinde size en yakın olan çalışanlarımız yönlendirilerek kısa sürede adreste olacaktır. Böylece sorunla daha fazla muhatap olmanız gerekmeyecektir. Kısa sürede kaçak tespit edilerek tamir edilecektir.

Su kaçağı sorununa geç müdahale edilmesi demek zararların da büyümesi anlamına gelecektir. Duvarda, tavanda ya da zeminde hasarlara sebep olacaktır. Bir de bu masraflar uğraşmamak, kabarık faturalara bir an önce son vermek için arızanın giderilmesi şarttır. Bunun bilincinde olarak sizlere en kısa sürede hizmet sunuyoruz.

Profesyonel Hizmet

Su kaçağı tespiti için eğitim ve deneyim şarttır. Bunun yanı sıra teknolojik donanım da bulunmalıdır. Tüm bu imkanlar firmamızda mevcuttur. Deneyimli çalışanlarımız ve gelişmiş cihazlar sayesinde kaçaklar kısa sürede nokta atışı ile tespit edilmektedir.

Tüm çalışanlarımız alanında eğitimli, sertifikaları ve izinleri tam olan kişilerdir. Sahada bizleri temsil eden çalışanlarımızı özenle seçerek kendi eğitimlerimizi verdikten sonra birlikte çalışmaktayız. Böylece her ustamız size aynı kalitede hizmet sunacaktır.

Tesisat işlerinde fiyatların ucu açık olması müşterilerde tedirginliğe sebep olur. Ancak firmamız her zaman uygun fiyatlar, daha çok ve daha memnun müşteri politikası ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda