Tuzla Tesisatçı

Home / Blog / Tuzla Tesisatçı
Tuzla Tesisatçı

Tuzla Tesisatçı – 0539 831 08 35

Su tesisatında yaşadığınız sorunlar daha da büyümeden müdahale edilmesi için mutlaka tesisatçı çağırmak gerekir. Su kaçakları yapıya ciddi zararlar verebilen sorunlardır. Müdahale edilmediği takdirde duvarlarda nem, rutubet, koku, dökülme ve hatta çürümeye kadar yol açacaktır. Aynı zamanda su faturanız kabarık gelmeye devam edecektir. Bu yüzden mutlaka su kaçaklarına derhal müdahale etmek gerekir.

Su Kaçağı Nedir, Neden Olur?

Su kaçakları duvarlar içinde yerleşmiş haldeki su tesisatında kaynaklanan arızalar nedeniyle su sızıntısı yaşanmasıdır. Kaçağın pek çok farklı sebebi olabilir. yapının inşası esnasında kalan bir tesisat sorunu, kalitesiz malzeme kullanımı ile aşınan borular, eski tesisatlarda çürüme olması, boruların kaynaklarının yanış yapılması ve daha pek çok sebep olabilir.

Su kaçakları kendisini er geç belli eder. Damlama halindeki kaçaklar zor belli olsa da anlamanın yolları vardır. Su sayacınızı takip ederek kaçak kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca duvarlardaki nemi kontrol etmeniz de anlamanıza yardımcı olacaktır. En geç ise duvardaki ıslaklık ya da yeşillenme gibi durumlarda anlaşılacaktır.

Su Kaçağı Tespiti

Ortalama olarak kaçağın nerede olduğunu anlamanız mümkündür. Bizlere duvarda ya da zeminde gibi beyanlarda bulunulur. Ancak bazen duvardaki kaçak akarak zeminde işaret verebilir. Tüm bu ihtimalleri gözeterek kapsamlı bir tarama yapmaktayız. Çünkü bazen kaçak tek bir yerden de kaynaklanmayabilir. Bu yüzden su kaçağı tespiti önemli bir aşamadır.

Tespit için gelişmiş teknolojik cihazlar kullanmaktayız. Aynı zamanda deneyimlerimiz de bize ışık tutar. Böylece kaçağı hem kısa sürede hem de nokta atışı ile tespit etmeye çalışırız. Genelde ıslaklık olan duvarı kapsamlı olarak tararız ki gözden kaçan bir sorun olmasın.

Kaçağın yeri tespit edildiyse sıra sebebini tespit etmektedir. Böylece onarım şekline karar verilebilir. Kaçağın sebebini ise kameralı sistemlerle anlamaktayız. Genelde su borularında yaşanan delik, aşınma, kırılma gibi sebepler karşımıza çıkar. Bazen de tesisat hatası ya da borunun çürümesi gibi daha ciddi sorunlarla karşılaşılabilir.

Su Kaçağı Onarımı

Su kaçağı bulunduktan sonra sıra onarım yapmaktadır. Onarım için en korkulan şey kırma dökme işlemleridir. Ancak unutmayın ki bu eski yöntem en son çaredir. Yapacak hiçbir şey kalmaması halinde denenebilir. Hemen kırma işlemi öneren ustalara ise kesinlikle güvenmeyin.

Su kaçağının sebebi kısmi ve az ise kimyasal bir takım maddelerle onarım yapılacaktır. Kaçak olan yer kalıcı olarak kapatılacaktır. Suya dayanıklı maddeler kullanıldığından aynı arıza ile yeniden karşılaşmazsınız. Kırma işlemini yalnızca tesisatta değişim gereken hallerde yapıyoruz.  Tesisatın çürümesi ya da yanlış olması gibi hallerde değişim şarttır. Ancak bu durumlarda da sınırlı alanda kırma yapılarak eskisiz gibi onarılmaktadır.

Uzman Kadro

Firmamız bünyesinde faaliyet gösteren tüm ustalarımız su kaçağı bulma konusunda uzman ve deneyimlidir. Böylece tesisatınızı güvenle ustalarımıza teslim edebilirsiniz. Sadece kaçak tespiti değil, süreç boyunca sizin için en iyi ve en doğrusu tercih edilecektir. Kalıcı ve sağlam çözümler için çalışılacaktır. Böylece aynı yerden yeni bir sorunla karşılaşma ihtimalinizi bertaraf etmeye çalışıyoruz.

Teknolojik Donanım

Şimdilerde tesisat işlemlerinde başarının sırrı deneyimin yanı sıra gelişmiş cihazlardan geçmektedir. Bu cihazlar deneyimli uslarımızın ellerinde mucizevi şekilde çalışmakta ve nokta atışı yapmaktadır. Hem deneme yanılma yöntemine son veren hem de tamir süresini kısaltan tüm bu cihazlar firmamız bünyesinde mevcuttur. Son teknoloji ürünü cihazlar sayesinde yanılma payı neredeyse sıfıra indirilmektedir.

Tüm bu gelişmiş ve kaliteli hizmetlerden uygun fiyatlara yararlanabilirsiniz. Tüm tesisat sorunlarınız için firmamızla iletişime geçmeyi unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
Tıkla Ara 30 DK Servis Kapıda